مدیر كل محیط زیست گیلان خبر داد؛

درگیری 18 پهنه آبی در 11 شهرستان گیلان با سنبل آبی

درگیری 18 پهنه آبی در 11 شهرستان گیلان با سنبل آبی

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر کل محیط زیست گیلان اظهار داشت: هم اکنون 18 پهنه آبی در 11 شهرستان استان گیلان با بیشتر از شش هزار هکتار درگیر سنبل آبی هستند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، ساسان کفایی بامداد چهارشنبه در حاشیه رونمایی از این دستگاه جمع آوری سنبل آبی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای مقابله با گیاه مهاجم سنبل آبی، اظهار نمود: هم اکنون ۱۸ پهنه آبی در ۱۱ شهرستان گیلان، با مساحتی بیش از شش هزار هکتار آلوده به این گیاه مهاجم است.
وی اضافه کرد: متأسفانه احتمال این وجود دارد که پهنه های آبی بیشتری در استان گیلان نیز درگیر این گیاه مهاجم شوند.
کفایی با اشاره به ضرورت خرید یا ساخت دستگاهی برای از مقابله سریع فیزیکی و مکانیکی با این گیاه و حذف آن از پهنه های آبی استان، افزود: برای اولین بار در کشور و با عقد قراردادی بین اداره کل محیط زیست گیلان و صنایع دریایی شهید تمجیدی در سال قبل دستگاه دروگر سنبل آبی با همت و تلاش متخصصان داخلی در استان گیلان بومی سازی و بامداد امروز با حضور استاندار رونمایی گردید.
وی با تاکید بر منویات رهبر معظم انقلاب و اشاره مزین شدن امسال به شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، اظهار داشت: این دستگاه با بهره بردن از فناوری مهندسی معکوس ظرف مدت شش ماه توسط جوانان ساعی و تحصیل کرده در بندرانزلی ساخته و مورد آزمایش اولیه قرار گرفت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان افزود: دستگاه مذکور با کیفیتی هم تراز با نمونه خارجی موجود، توان جمع آوری سنبل آبی را از سطح تالاب های استان دارد.
کفایی افزود: این دستگاه دروگر با اعتباری کمتر از نصف ارزش مشابه خارجی آن تولید شده و در وضعیت تحریم ظالمانه، موجبات صرفه جویی ارزی را فراهم آورد.


منبع:

1400/01/19
23:13:03
5.0 / 5
593
تگهای خبر: آب , تالاب , حفاظت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است