توضیحات سازمان محیط زیست درباره یك برنامه تلویزیونی

توضیحات سازمان محیط زیست درباره یك برنامه تلویزیونی

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تولید و پخش مجموعه طنز آموزشی «شوخی شوخی» با همکاری این سازمان و شبکه سه سیما اظهار داشت: این مجموعه طنز با آموزش های غیر مستقیم و زبان زیبای طنز هرشب به مدت 20 دقیقه میهمان خانه های مردم است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا ژیلا مهدی آقایی افزود: این مجموعه به دنبال اثربخشی لازم و همراهی مخاطبان مختلف با حفظ محیط زیست است و از خاصیت های بارز این مجموعه، عروسکی بودن آنست و این فضای بسیار خوبی برای طنز فراهم می آورد و تلاش می کند تا درقالب آیتم های نمایشی بطور غیر مستقیم ذهن مخاطب را با مسائل مختلف محیط زیستی درگیر کند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: «شوخی شوخی» با معرفی شخصیت های محیط زیستی از حیوانات، پیام های محیط زیستی ساده و کاربردی را که مردم می توانند با انجام آنها در زندگی روزمره، درحفظ محیط زیست پیرامون شان اثر گذار باشند برای آنان بازگو می کند.

وی اضافه کرد: این برنامه عوامل محیط زیست انسانی، نمادهای محیط زیستی، گونه های جانوری و گیاهی درمعرض خطر انقراض، مناطق تحت مدیریت سازمان، تالاب ها و تنوع زیستی استان های کشور را به مخاطبان معرفی می کند و از اهمیت حفاظت از آنها می گوید. این کار به مفهوم آگاهی رسانی در سطحی گسترده برای معرفی عوامل دخیل در محیط زیست و اهمیت حفاظت ازآن ها است.

به گفته آقایی، مجموعه «شوخی شوخی» برنامه ای مردمی و برای مردم است و مصرانه بر تاثیر آموزش غیر مستقیم بر حفظ محیط زیست و فرهنگسازی دراین زمینه تاکید دارد.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: تلاش می نماییم در فرآیندی مستمر و با تکرار آموزش های محیط زیستی و ارائه راهکارهای ساده و کاربردی، مشارکت حداکثری مردم در حفاظت از محیط زیست کشور را شاهد باشیم و بتوانیم قدم های موثری برای تحقق شعار ۸۰ میلیون محیط بان برای توسعه پایدار ایران برداریم.

وی با قدردانی از شبکه سه سیما برای پخش هرشبی و تخصیص ساعت پخش خوب برای این برنامه اظهار داشت: «شوخی شوخی» محمل مناسبی را برای جذب مخاطبان به وجود آورده است. امید که بتوانیم تاثیر لازم را بر توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست درکشورمان بگذاریم.

مهدی آقایی در ادامه با اعلان اینکه بخش عمده معضلات محیط زیستی ریشه در الگوی غیراصولی مصرف منابع و کالاها دارد و بدین جهت نوعی مشکل فرهنگی شمرده می شود، اظهارکرد: نیازمند عزم همگانی برای تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سطح گسترده ای از مخاطبان هستیم.

وی اشاره کرد: محیط زیست بر طبق تکالیف قانونی خود، بهره مندی از ابزار آموزش برای حفاظت خردمندانه از محیط زیست را یکی از محورهای اصلی کارهای خود قرارداده است.

به گفته معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، حفاظت از محیط زیست مقوله ای نیست که فقط مسئولیت مردمی یا دولتی باشد بلکه مقوله ای همگانی است و نیاز به مشارکت همه اقشار اجتماعی دارد. اهمیت این مشارکت به حدی است که از آن بعنوان یک مسئولیت اجتماعی بسیار مهم یاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، آقایی با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست نیازمند مشارکت همه گروه ها و اقشار مختلف اجتماعی است، یاد آور شد: پیش نیاز اصلی توسعه مشارکت اجتماعی و سپردن این نقش به خود مردم، افزایش آگاهی و سرمایه گذاری برای توانمندسازی آنها است. بطور قطع شهروند مسئولیت پذیر، مطالبه گر داشتن محیط زیستی سالم جهت زندگی سالم خواهد بود.منبع:

1400/01/26
11:13:00
5.0 / 5
894
تگهای خبر: آموزش , تالاب , جانور , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است