رگبار باران در بعضی مناطق كشور

رگبار باران در بعضی مناطق كشور

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران و وزش باد در بعضی مناطق کشور طی سه روز آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۳۱ فروردین) در بعضی نقاط استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان و کردستان و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱ و ۲ اردیبهشت) در بعضی نقاط استان های واقع در شمال غرب، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی رگبار باران همراه با وزش باد پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه از بعد ازظهر روز پنجشنبه (۲ اردیبهشت) در غرب سواحل دریای خزر و اردبیل هم بارش پراکنده خواهیم داشت، اظهارکرد: طی روز جمعه (۳ اردیبهشت) در دامنه های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و مناطقی از مرکز و شرق و استان کرمان بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و رعد و برق دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی روز پنجشنبه (۲ اردیبهشت) با نفوذ جریان های خنک به سواحل شمالی، بارش و کاهش دما در استان های ساحلی خزر و شمال شرق کشور پیشبینی می شود.

ضیاییان اضافه کرد: طی امروز و فردا (۳۱ فروردین و ۱ اردیبهشت) افزایش ۶ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا همراه با وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ می دهد و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۱ و ۲ اردیبهشت) کاهش دما را در این نواحی شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دریای خزر از اواخر وقت روز پنجشنبه (۲ اردیبهشت) و طی روز جمعه (۳ اردیبهشت) مواج پیشبینی می شود، اظهارکرد: طی روز شنبه (۴ اردیبهشت) در شمال شرق، شرق و برخی مناطق جنوب شرق کشور هم بارش پراکنده گاهی همراه با وزش باد شدید و رعد و برق پیشبینی می شود. طی این مدت در نیمه غربی کشور آسمان صاف خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱ اردیبهشت) کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۲ اردیبهشت) هم قسمتی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1400/01/31
13:02:27
5.0 / 5
558
تگهای خبر: بارش , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است