برای دهمین روز پیاپی؛

شاخص كیفی هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت گردید

شاخص كیفی هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت گردید

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان اظهار داشت: هوای آخرین روز فروردین با میانگین شاخص 98 برای دهمین روز پی در پی در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز سه شنبه - سی و یکم فروردین - با میانگین ۹۸ برای دهمین روز پی در پی در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.
وی افزود: کیفیت هوای این کلانشهر در اولین ساعات امروز با میانگین ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
مزارع به تشریح جزییات وضعیت کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهر اصفهان پرداخت و اظهار داشت: اکنون میدان احمدآباد با شاخص ۱۰۵، خیابان استانداری با شاخص ۱۴۷، میدان انقلاب با شاخص ۱۱۱، خیابان رودکی با شاخص ۱۰۲، خیابان پروین با شاخص ۱۱۴، خیابان کاوه شاخص ۱۰۸، میدان فیض با شاخص ۱۰۵ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.
کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان افزود: شاخص کیفی هوا در چهار ایستگاه خیابان فرشادی با میانگین ۹۶، رهنان با میانگین ۷۷، خیابان باهنر با میانگین ۹۵ و خیابان میرزا طاهر با میانگین ۹۷ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
وی با اشاره به وضعیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان، اظهار داشت: فاکتورهای کیفی دو شهر مبارکه و شاهین شهر در ۲۴ ساعت اخیر به ترتیب با میانگین ۸۱ و ۶۵ در وضعیت قابل قبول و هوای شهر سجزی با میانگین ۱۳۶ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/02/01
21:45:41
5.0 / 5
514
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است