جزئیات صدورشناسنامه و حمایت بیمه ای همیاران طبیعت

جزئیات صدورشناسنامه و حمایت بیمه ای همیاران طبیعت

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل دفتر امور حقوقی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن تشریح شروط حمایت بیمه ای از همیاران طبیعت و نیروهای داوطلب مردمی برای حفاظت از عرصه های طبیعی اشاره کرد: نیاز است که تمامی نیروهای داوطلب و اعضای سازمان های مردم نهاد شناسنامه همیاران طبیعت را داشته باشند.اصغر احمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه برمبنای بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان، همیاران طبیعت و نیروهای مردمی که در امر حفاظت از عرصه های طبیعی و محیط زیست به سازمان جنگلها و سازمان حفاظت محیط زیست کمک می کنند، حمایت بیمه ای می شوند، اظهارکرد: بر این اساس اگر این نیروهای داوطلب و مردمی حین حفاظت از عرصه های طبیعی مصدوم شوند هزینه پزشکی، غرامت لطمه جسمی و نقص عضو به آنان تعلق خواهد گرفت.

وی در ادامه با اعلان اینکه در این بخشنامه که طی سال قبل به تصویب رسید، پیش بینی شده است که همیاران طبیعت و نیروهای مردمی درصورت فوت حین حفاظت از عرصه های طبیعی ازجمله اطفای حریق و... لقب " فداکاران خدمت" بگیرند، اشاره کرد: البته حمایت بیمه ای از نیروهای داوطلب و مردمی تحت شرایطی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر امور حقوقی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه نیروهای داوطلب مردمی به جهت اینکه مشمول این بند از بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان شوند باید در سامانه همیاران طبیعت ثبت نام کنند و دارای شناسنامه همیاران طبیعت باشند، اظهار داشت: کلیه داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به آدرس www.frw.ir نسبت به ثبت نام در سامانه همیاران طبیعت اقدام نمایند.

احمدی افزود: علاوه بر این نیروهای داوطلب و مردمی باید تحت مدیریت ادارات کل منابع طبیعی یا محیط زیست در استان های مختلف کشور نسبت به حفاظت از جنگلها و مراتع، خاموش کردن آتش و... وارد عمل شوند بدین سبب اگر نیرویی خودسرانه و بدون اطلاع فرمانده عملیات، حین اطفای آتش وارد عمل شود مشمول حمایت بیمه ای نخواهد شد.

مدیرکل دفتر امور حقوقی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه نیروهای داوطلبی که قبل از تصویب این بخشنامه لطمه دیده یا جان خودرا از دست داده اند، مشمول این قانون نمی شوند، اشاره کرد: از کلیه نیروهای داوطلب و تشکل های مردمی درخواست می نماییم که هرچه سریعتر نسبت به دریافت شناسنامه همیاران طبیعت اقدام نمایند و برای انجام امور حفاظتی خصوصاً اطفای آتش با ادارات استانی ما هماهنگ باشند.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، طی سال قبل پنج تن از نیروهای مردمی و داوطلب در جریان عملیات اطفای حریق جان خودرا از دست دادند. تعدادی دیگر نیز لطمه دیده اند.

منبع:

1400/02/08
15:53:59
5.0 / 5
631
تگهای خبر: آب , پزشك , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است