راهكار مقامات محلی آمریكا برای مقابله با كم آبی

راهكار مقامات محلی آمریكا برای مقابله با كم آبی

به گزارش لوازم حیوان خانگی مقامات شهر لاس وگاس از قانونگذاران ایالت نوادا خواسته اند تا به منظور صرفه جویی در مصرف آب، چمن های مصنوعی و تزئینی را از زمین ها و خیابان های عمومی که استفاده ندارند، حذف نمایند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اداره آب جنوب نوادا برآورد کرده است که حدود ۲۱ کیلومتر مربع زمین سبز «بلااستفاده» در لاس وگاس وجود دارد که عموما شامل باریکه میان پیاده رو و خیابان و چمن های تزئینی اطراف واحدهای مسکونی دولتی و ادارات است.
خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از مقامات این اداره می گوید: چمن های تزئینی چهار برابر نقاطی که با گیاهان ویژه مناطق خشک همچون کاکتوس تزئین می شوند، احتیاج به آب دارند.
کارشناسان برآورد کرده اند که حذف چمن می تواند میزان مصرف سالیانه آب را تا ۱۵ درصد کم کند که به معنای ۳۵ لیتر آب مصرفی روزانه هر فرد است.
سال قبل در حالیکه از ماه آوریل تا دسامبر باران های شدید بر جنوب نوادا بارید، لاس وگاس با ۲۴۰ روز بی آبی روبه رو بود.
۹۰ درصد آب مورد نیاز لاس وگاس از رودخانه کلرادو تأمین می شود. اما پژوهش های کارشناسان نشان داده است که احتمال دارد این رودخانه تا سال ۲۰۵۰ به دلیل تغییرات اقلیمی یک چهارم حجم آبش را از دست بدهد.
رودخانه کلرادو همینطور آب ایالات آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، یوتا، نوادا، نیومکزیکو، وایومینگ، و مکزیکو را تأمین می کند.
به گزارش «یو اس ای تودی» در سال ۲۰۱۹، با پایین آمدن سطح آب دریاچه «مید» و دریاچه «پاول»، ایالت های آریزونا، نوادا و مکزیکو میزان مصرف آب خویش را از رودخانه کاهش دادند تا سطح آب انبارهای عمومی بیش از اندازه و به سطحی خطرناک پایین نیاید.
جاستین جونز، کمیسر ناحیه «کلارک» و عضو هیئت مدیره اداره آب به اسوشیتدپرس گفته است: این نهاد به دنبال اجرای طرح فوق برای باغچه های خصوصی مردم نیست بلکه هدف، حذف چمن های میان خیابان هاست که کسی از آن استفاده نمی کند.
به گزارش ایندیپندنت، مرکز "تنوع زیستی" از این نظریه حمایت کرده و آنرا برخوردی مناسب برای اجتناب از فاجعه خوانده است.
منبع:

1400/02/09
13:07:36
5.0 / 5
650
تگهای خبر: آب , اقلیم , حمایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است