معاون فضای سبز شهری سازمان سیما و منظر شهرداری اراك:

درختان فضای سبز شهری اراك مشكلی در حوزه آفات نباتی ندارند

درختان فضای سبز شهری اراك مشكلی در حوزه آفات نباتی ندارند

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون فضای سبز شهری سازمان سیما و منظر شهرداری با اعلان اینکه درختان فضای سبز شهری اراک مشکلی در حوزه آفات نباتی ندارند، اظهار داشت: هنوز زمان مبارزه با آفات نباتی درختان فرا نرسیده است.علی نجفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح مبارزه با آفات نباتی درختان، اظهار داشت: این طرح زمانی در اراک اجرا می شود که درختان و فضای سبز شهری مشکل جدی در بحث آفات داشته باشند که خوشبختانه با بازرسی که از درختان صورت گرفته است هنوز زمان مبارزه با آفات نباتی درختان فرا نرسیده است.
وی افزود: دلیل اینکه این طرح زمانی اجرا می شود که مساله آفات نباتی جدی باشد، بدین خاطر است که در اثر سمپاشی آلودگی هوا برای شهروندان اراکی ایجاد نشود هر چند این سمپاشی در ساعتی از شب صورت می گیرد که شهروندان پایین ترین میزان رفت و آمد را در شهر دارند ولی با این وجود این طرح زمانی اقدام می شود که درختان مساله جدی در بحث آفات نباتی داشته باشند.
معاون فضای سبز شهری سازمان سیما و منظر شهرداری اراک با اشاره به اینکه بازدیدهای میدانی از درختان محوطه شهری و بوستان های اراک صورت می گیرد، اظهار داشت: در این بازدیدها چنانچه مشاهده شود درختی یا منطقه درختانش با مشکل جدی آفات نباتی روبرو هستند، آن منطقه مورد سمپاشی قرار می گیرد.
نجفی عنوان کرد: عمده گونه درختان اراک اقاقیا، زبان گنجشک و توت هستند که این درختان نسبت به آفات نباتی و کم آبی مقاوم هستند و خوشبختانه در بازرسی های که از وضعیت درختان شهر اراک صورت گرفت، مشکل جدی در بحث آفات نباتی درختان وجود ندارد.
وی اظهار داشت: عمده سم های استفاده شده برای مقابله با آفات نباتی درختان از نوع حشره کش ها هستند که کمترین خطر و عوارض را برای شهروندان دارد. این سم ها در داخل کشور تولید می شوند و خوشبختانه شهرداری اراک در تامین سم ها مشکلی ندارد.
معاون فضای سبز شهری سازمان سیما و منظر شهرداری اراک در آخر بیان کرد: مشکل عمده شهرداری اراک در بحث درختان و فضای سبز تامین مواد خوراکی این درختان است و نیاز است که مواد خوراکی بیشتری برای درختان داخل شهر و بوستان های اراک تامین شود.


منبع:

1400/02/11
23:08:22
5.0 / 5
681
تگهای خبر: آب , آلودگی , درختان , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است