احیای دست كم ۵۰ هزار هكتار از عرصه های بیابانی كشور امسال

احیای دست كم ۵۰ هزار هكتار از عرصه های بیابانی كشور امسال

لوازم حیوان خانگی: مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از به روزرسانی دستورالعمل های فنی و اجرایی در بخش بیابان خبرداد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا وحید جعفریان افزود: مطالعه، شناسایی و مدیریت پدیده بیابان زایی و کنترل فرسایش بادی در مناطق بیابانی کشور همچون وظایفی است که با سیاستگذاری و برنامه ریزی از طرف سازمان جنگلها در دفتر امور بیابان مدیریت می شود.

وی دسترسی سریع کارشناسان و دست اندرکاران بخش بیابان زدایی به فاکتورهای فنی و اجرائی به روز و کارآمد را ضروری دانست و اظهار داشت: فاکتورهای فنی و به کارگیری روش های نوین می تواند به اجرای این پروژه ها در حداقل زمان ممکن سرعت ببخشد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه دستورالعمل های فنی و اجرائی برمبنای آخرین دستاوردهای علمی و تجارب پروژه های موفق در کشور و جهان تهیه شده است، از لحاظ کردن تکنولوژیهای جدید مقابله با فرسایش بادی برای به روزرسانی نرم های عملیات اجرائی آگاهی داد و اظهارکرد: ضابطه مند کردن دستورالعمل های فنی و اجرائی بخش بیابان با بهره گیری از بادشکن های زنده و غیرزنده، نهالکاری و مراقبت و آبیاری، مدیریت جنگل های دست کاشت بیابانی، مدیریت رواناب، حفاظت و قرق، بذرپاشی و بذرکاری از شروع سال ۱۴۰۰ در حال اجراست.

مدیرکل دفتر امور بیابان در ادامه اشاره کرد: به کارگیری شاخص ها و روش های جدید علاوه بر کاهش هزینه ها و ارتقای اثربخشی، قسمتی از نیازهای فنی و اجرائی نیروهای دست اندرکار بیابان زدایی و کنترل فرسایش بادی کشور را تامین می کند.

به گفته جعفریان، با اهمیت ترین رویکرد این دستورالعمل ها بر پایه مشارکت مردم تعریف شده و متاثر از سیاست ها و برنامه های چهارده گانه سازمان جنگلها در سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها او در آخر اظهارکرد: امسال حداقل ۵۰ هزار هکتار از عرصه های بیابانی کشور با مشارکت مستقیم مردم، جوامع محلی و بهره برداران مورد حفاظت، احیا و بهره برداری پایدار قرار می گیرد.
1400/02/20
23:42:47
5.0 / 5
601
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است