مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان:

اولین گورخر بعد از ۳۵ سال در پارك ملی كویر به دنیا آمد

اولین گورخر بعد از ۳۵ سال در پارك ملی كویر به دنیا آمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان بابیان این که اولین گورخر بعد از ۳۵ سال در پارک ملی کویر گرمسار به دنیا آمد، اظهار داشت: بزودی سایر کرّه های این گله هم متولد می شوند.امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که احیای مجدد گورخر در منطقه پارک ملی کویر گرمسار طی دو الی سه سال گذشته کلید خورده است، اظهار داشت: امروز خرسندیم که اولین کره گورخر بعد از ۳۵ سال در این منطقه پا به عرصه وجود گذاشت تا موجی از شادی را بین فعالان حیات وحش ایجاد نماید.
وی ضمن بیان این که گورخرهای داخل سایت از همان روز اول حضورشان مورد پایش و رصد قرار گرفتند، اضافه کرد: امروز شاهد زایمان موفق و تولد اولین کره گورخر از این گله هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان بابیان این که بعد از مدتی باوجود همه نگرانی ها به این گورخرها اجازه داده شد تا در طبیعت پارک ملی گرمسار رها شوند، اظهار داشت: این گورخرها برای تغذیه مجدد به سایت بازگشتند و نگرانی ها تا حد زیادی برطرف شد.
عبدوس در ادامه خاطرنشان کرد: هشت فضای جداگانه برای جداسازی، راهروی ایمن برای جابجایی بین فضاها، آبشخورها و وان های تغذیه، گیت های مقیدسازی و فضای مسقف ازجمله امکاناتی که برای این مجموعه در نظر گرفته شده است و امروز شاهد می باشیم که تلاش ها به ثمر نشسته و این گورخر به سلامت دنیا آمد.
وی ضمن ابراز امیدواری از این که بزودی سایر کره های این گله هم متولد شوند، اضافه کرد: این گورخرهای ماده تحت نظارت و پایش قرار خواهند داشت تا بتوانیم شاهد تولد سایر گورخرها هم باشیم.

1400/03/04
22:38:48
5.0 / 5
505
تگهای خبر: آب , حفاظت , حیات وحش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است