نیاز جدی به ارائه آموزش های تخصصی به محیط بانان

نیاز جدی به ارائه آموزش های تخصصی به محیط بانان

مدرس دوره های آموزش تخصصی محیط بانی ضمن تاکید بر نیاز جدی به ارائه آموزش های تخصصی به محیط بانان اظهار داشت: متاسفانه آموزش مناسب به محیط بانان ارئه نمی گردد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی جهانی - مدرس دوره های آموزش تخصصی محیط بانی و دانشیار پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار - در وبینار محیط زیستی قسمتی از چاره با موضوع محیط بانان و استانداردهای حفاظت فیزیکی از محیط زیست در ایران و جهان به روند آموزش های محیط بانی، به شکل گیری مرکز آموزش محیط بانی و نحوه آموزش به محیط بانان پرداخت و اظهار داشت: ما در جامعه نیاز داریم که تخصصی تر به موضوع محیط بانی نگاه نماییم. از سویی آموزش های محیط بانان باید تخصصی تر و منظم تر برگزار شوند.

وی افزود: برای این کار باید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و سازمان محیط زیست هماهنگی هایی را انجام دهند که قبل و حین ورود، محیط بانان دوره های تخصصی را پشت سر بگذارند.

جهانی افزود: متاسفانه از سال ۱۳۹۷ آموزش های محیط بانی کشور به سالهای قبل برگشت و با تاسف آموزش مناسب به محیط بانان داده نمی گردد.

در ادامه این وبینار علمدار علمداری - محیط بان پیشکسوت و کارشناس محیط زیست - به چالش های حفاظتی محیط بانان از زمان افتتاح سازمان شکاربانی سپس تبدیل آن به سازمان محیط زیست پرداخت و اشاره کرد: در ۵۰ سال قبل افرادی که وارد حرفه محیط بانی می شدند با علاقه قلبی آنرا انتخاب می کردند و از خاصیت های مختلف نظیر آمادگی جسمانی برخوردار بودند. در عین حال نیز فرصت های شغلی مختلفی داشتند.

وی با اشاره به مسئله خشونت مقابل محیط بانان اظهار نمود: خشونت مقابل محیط زیست و محیط بانان در گذشته به این حد نبوده و با توسعه جامعه این خشونت ها بیشتر شده است. روند صعودی شهدای محیط زیست گواهی بر این مساله است.

در ادامه عباس محمدی - کنشگر محیط زیست - با تاکید بر آمادگی نیروهای محیط بانی در کارهای میدانی و تمرکز بر این امر مقدس اظهار داشت: آموزش تخصصی مناسبی به نیروهای محیط بانی در این امر داده نمی گردد. در حقیقت برای این نیروها آموزش آکادمیک زیاد موثر نیست و باید سازمان ها برای امر آموزش به آموزش میدانی و عملی روی آوردند.

بر اساس این گزارش کلیه افراد می توانند جهت شرکت در آخرین وبینار محیط زیستی قسمتی از چاره که امروز (۲۳ خرداد) برگزار می گردد به لینک https: //b۲n.ir/q۲۹۰۹۲ مراجعه کنند.
1400/03/23
22:43:20
5.0 / 5
404
تگهای خبر: آموزش , حفاظت , شركت , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است