انتقاد نسبت به فعالیت معدن سنگ سبز در حریم شهری تهران

انتقاد نسبت به فعالیت معدن سنگ سبز در حریم شهری تهران

یک فعال محیط زیست ضمن انتقاد از فعالیت معدن «سنگ سبز» در حریم شهری تهران اظهار داشت: متاسفانه مسیل رودخانه ای که در نزدیکی این معدن واقع شده است به علت سنگ ریزه ها و خاک های حاصل از فعالیتهای معدنی مسدود شده است.محسن غضنفری در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که بیشتر از یک سال است که فعالیتهای معدن کاری در معدن «سنگ سبز» توچال که بین درکه و کوه فراز واقع شده، شروع شده است، اظهار نمود: این معدن از قدیم وجود داشته است و فعالیت معدنی هم کم و بیش در آن انجام می شد اما به علت آنکه این معدن در حریم شهری واقع شده است، چندین سال قبل فعالیت آنرا متوقف کردند اما این توقف فعالیت دیری نپایید و مجدد طی یک سال گذشته فعالیتهای معدن کاری در معدن «سنگ سبز» از سر گرفته شد.

وی افزود: این معدن نه تنها در حریم شهری است و فعالیتهای معدنی در حریم شهری ممنوع می باشد بلکه مشکلات زیست محیطی گوناگونی را به دنبال داشته است. برای مثال در نزدیکی معدن «سنگ سبز» رودخانه ای قرار دارد که کل سنگ ریزه ها و خاک های این معدن به رودخانه راه پیدا کرده و محل عبور سیلاب را مسدود کرده است.

این فعال محیط زیست ضمن اشاره به این که علاوه بر این ها حوضچه های سد مانندی در رودخانه قرار دارد که بعنوان سیل بند از آنها استفاده می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این سیل بندها پر از سنگ ریزه شده است و در واقع کارآیی خویش را از دست داده اند.

غضنفری در ادامه اظهار داشت: از آنجایی که این معدن در نزدیکی منطقه مسکونی واقع شده است، آلودگی صوتی ناشی از آن آسایش شهروندان منطقه را برهم زده است و از طرفی دیگر منظره گردشگری منطقه درکه و توچال را هم از بین برده است.

دبیر شورایاری محله هزارسنگ با اشاره به اینکه انجام فعالیتهای معدنی در فاصله کمتر از ۱۰۰۰ متر از منطقه مسکونی جای تعجب دارد، اظهار نمود: ما با شهرداری و شورای شهر تهران نامه نگاری کرده ایم و حتی قرار شد که شهرداری مسیل رودخانه را لایروبی کند اما این اتفاق هنوز نیفتاده است.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حدود یک سال قبل مسئول وقت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در بازدیدی از معدن «سنگ سبز» اعلام نموده بود که اگر معدنی به هر علتی جلوی فعالیتش گرفته شده بخواهد مجدد فعالیت خویش را آغاز کند باید از سازمان حفاظت محیط زیست استعلام بگیرد.


1400/03/24
22:48:58
5.0 / 5
568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است