وزش باد شدید و خیزش گرد و خاك در بعضی مناطق كشور

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاك در بعضی مناطق كشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور طی سه روز آینده آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی طی پنج روز آینده آسمانی صاف و جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، اظهار نمود: امروز (۲۶ خرداد) در بعضی مناطق گیلان و مازندران بارش پراکنده و در بعضی نقاط ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی افزود: طی فردا (۲۷ خرداد) در بعضی نقاط گیلان و مازندران بارش پراکنده و در بعضی نقاط ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

ضیاییان با اشاره به این که طی روز جمعه (۲۸ خرداد) در بعضی نقاط سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست، اظهارکرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ خرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از امروز تا شنبه (۲۶ تا ۲۹ خرداد) در بعضی نقاط شرق و جنوب شرقی کشور خصوصاً در منطقه زابل وزش باد شدید خواهیم داشت که در بعضی نقاط سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی با اعلان اینکه از امروز تا شنبه (۲۶ تا ۲۹ خرداد) نیز در مناطقی از استانهای ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می دهد، اظهار نمود: بدین جهت در بعضی از این نقاط احتمال خیزش گرد و خاک و غبار آلود شدن هوا وجود دارد.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان تا اختتام هفته مواج خواهد بود و طی روزهای جمعه و شنبه (۲۸ و ۲۹ خرداد) نیز دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۷ خرداد) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۸ خرداد) نیز صاف در بعضی ساعات وزش باد و با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1400/03/26
22:44:10
5.0 / 5
577
تگهای خبر: بارش , كیفیت , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است