سوخت فسیلی عامل مرگ بیش از یك میلیون نفر در جهان در ۲۰۱۷

سوخت فسیلی عامل مرگ بیش از یك میلیون نفر در جهان در ۲۰۱۷

نتایج یک بررسی نشان داده است که در سال 2017 میلادی بیش از یک میلیون نفر در جهان به نوعی، قربانی احتراق سوخت های فسیلی شده اند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این بررسی مشخص شد: احتراق سوخت های فسیلی نه فقط برای محیط زیست خسارت بار است بلکه سلامت بشر را نیز تحت قرار داده که این پیامد می تواند بسیار گسترده باشد.
نتایج یک مطالعه جدید که تلفیقی از مدلهای انتقال شیمیایی با داده های مربوط به انتشار آلاینده ها و ذرات ریز بوده، تخمین زده است که بیش از یک میلیون مرگ در سراسر جهان در سال ۲۰۱۷ رخ داده که با حذف سوخت های فسیلی قابل پیشگیری بوده است.
این مرگ و میرها ناشی از بیماری هایی مانند سکته مغزی، سرطان ریه و عفونت های تنفسی بوده که می تواند به انباشت ذرات ریز کمتر از ۲.۵ میکرون در جو نسبت داده شود.
از آنجا که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از ذرات ریز کمتر از ۲.۵ میکرون در چین و هند گزارش شده، حذف کامل احتراق زغال سنگ و نفت و گاز طبیعی در این دو کشور می تواند حدودا ۲۰ درصد از بار جهانی بیماری ناشی از این ذرات را کم کند.
چنین نتایجی به ما یادآوری می کند که اگر از سوخت های فسیلی نه فقط برای حفظ محیط زیست بلکه برای سلامت خودمان دور شویم، به چه منافعی دست پیدا خواهیم کرد. حتی چنانچه اثرات زیست محیطی سوخت های فسیلی را نیز کاملا نادیده بگیریم، باز هم فواید حذف این سوخت ها برای سلامت انسان بسیار چشم گیر است.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ساینس الرت، آلودگی ناشی از ذرات ریز کمتر از ۲.۵ میکرون با اهمیت ترین عامل خطرناک محیطی برای سلامت انسان است. این ذرات می تواند از گرمایش خانه، اجاق های آشپزی، طوفان های گرد و غبار، آتش سوزی، زباله ها و حمل و نقل بین المللی ناشی شود اما بخش قابل توجهی از آن به سبب سوزاندن سوخت های فسیلی است.1400/03/29
19:24:59
5.0 / 5
489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است