پژمانفر :

بازدید تونل كانی سیب یك نمایش تبلیغاتی بود

بازدید تونل كانی سیب یك نمایش تبلیغاتی بود

به گزارش لوازم حیوان خانگی رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مجلس به موضوع حادثه بازدید خبرنگاران از تونل کانی سیب ورود می کند اظهار داشت: مسئولان مربوط باید دراین زمینه پاسخگو باشند.حجت الاسلام نصرالله پژمان فر، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پروژه نجات دریاچه ارومیه یا همان تونل کانی سیب اظهار داشت: سازمان محیط زیست و دولت اعلام نمودند که این پروژه یکی از مباحث جدی در زمینه محیط زیست است اما متأسفانه با برنامه ریزی صورت گرفته از همین الان مشخص است نه فقط مشکل دریاچه ارومیه حل نخواهد شد بلکه هزینه گزافی را به کشور تحمیل می کند. اساساً خط انتقال آبی که در این پروژه برای انتقال آب به دریاچه ارومیه پیش بینی کردند حدود ۳۵ کیلومتر است که ظرفیت اسمی معادل ۵۰۰ میلیون متر مکعب دارد. باید در نظر داشت که این عدد ظرفیت اسمی است و ممکنست کمتر این عدد محقق شود.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز دریاچه ارومیه به جهت اینکه بحران کم آبی اش حل شود ۱۵ میلیارد متر مکعب کسر آب دارد. با این احتساب اگر آب بوسیله این پروژه با همان ظرفیت اسمی منتقل شود و هیچ نوع برداشت و تبخیری نباشد بحران دریاچه ارومیه ۳۰ سال دیگر رفع می شود که بنظر می رسد کار غیرممکنی است. هزینه ای که برای این پروژه نیز در نظر گرفته شده است ۱۰ هزار میلیارد تومان است.
وی افزود: بررسی تمامی جوانب این پروژه نشان میدهد هیچ کار کارشناسی دقیقی صورت نگرفته است و دولت برای رفع بحران نتوانسته قدم مؤثری بردارد. پس به نظر من اقدام جز یک شو تبلیغاتی نبوده (اعزام خبرنگاران از تهران به منطقه برای بازدید از پروژه) که منتج به حادثه برای خبرنگاران و جان باختن دو خبرنگار شد. با این وجود مسئولین باید درباره این حادثه پاسخگو باشند.
پژمان فر در آخر اشاره کرد: این پروژه برای عده ای نان خواهد داشت و برای دریاچه ارومیه آب ندارد. با این اوصاف تمامی جوانب این پروژه در کمیسیون اصل نود مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. گزارش های اولیه درحال تجمیع است و بطور قطع به این پروژه ورود جدی خواهیم داشت.


منبع:

1400/04/08
12:48:46
5.0 / 5
553
تگهای خبر: آب , تبلیغات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است