فعالان محیط زیستی خوزستان خواهان تأمین حق آبه هورالعظیم شدند

فعالان محیط زیستی خوزستان خواهان تأمین حق آبه هورالعظیم شدند

به گزارش لوازم حیوان خانگی فعالان محیط زیستی خوزستان با حضور در مقابل ساختمان سازمان آب و برق خوزستان در اهواز، خواهان تأمین حق آبه هورالعظیم شدند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، به دنبال کاهش شدید آورده رودخانه کرخه و خشکی پهنه هورالعظیم و مرگ هزاران قطعه ماهی نادر، مهاجرت گونه های بومی پرندگان و اتلاف گاومیش ها، قبل از ظهر امروز شنبه ۱۲ تیرماه تعدادی از فعالان محیط زیست با تجمع در مقابل ساختمان سازمان آب و برق خوزستان خواهان رهاسازی حقابه تالاب هورالعظیم و آخر سیاست های مخرب وزارت نیرو در حوزه منابع آبی شدند.
در روزهای انتشار برخی گزارش ها و تصاویر نشان از نابودی محیط زیست خوزستان در پایین دست کرخه و کارون به علت عدم تخصیص حقابه دارد که رهاسازی حقابه تالاب ها نیازمند عزم ملی و استانی است.
در همین زمینه معاون مطالعات جامع آب سازمان آب و برق خوزستان اظهار داشت: حوضه کرخه در استان خوزستان با شدیدترین خشکسالی دوران خود روبرو است.
علی شهبازی اظهار نمود: در حوضه آبریز کرخه با شدیدترین خشکسالی دوران خود روبرو شده به صورتی که میزان ورودی آب به سد کرخه حدود ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
شهبازی اضافه کرد: بنابراین بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته عملاً از خردادماه برنامه مدیریت خشکسالی با محوریت استانداری خوزستان شروع شده است.
شهبازی اظهار داشت: مشکلات اخیر که برای تالاب هورالعظیم رخ داد ناشی از تعارض منابع با مصارف است که از روز ششم تیرماه رهاسازی موجی آب به سمت تالاب انجام شده که خوشبختانه دبی آب در تمامی شریان های حوضه آبریز در حد مطلوب بوده است.

1400/04/12
16:38:04
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آب , پرندگان , تالاب , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است