هوای اصفهان و سجزی همچنان ناسالم می باشد

هوای اصفهان و سجزی همچنان ناسالم می باشد

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای بامداد امروز این کلانشهر با میانگین 135 برای گروه های لطمه پذیر ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای بامداد امروز کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۳۵ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
وی افزود: امروز میانگین کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۱۳۴ و خیابان رودکی با شاخص ۱۱۶ برای گروه های حساس و بر طبق داده های ایستگاه میدان احمدآباد برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: میانگین کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۹۴، خیابان باهنر با شاخص ۸۹، خیابان رهنان با شاخص ۷۲، خیابان های کاوه و فرشادی با شاخص ۷۱، میدان فیض با شاخص ۷۷ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۸ بیان کننده وضعیت قابل قبول در این مناطق است.
مزارع اظهار داشت: امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۴۷ ناسالم برای گروه های حساس و در مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۸۹ و ۸۱ سالم می باشد.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز وزش باد به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک خصوصاً در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان پیش بینی می شود که بر کاهش کیفیت هوای این مناطق تأثیر گذار است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/04/15
22:43:40
5.0 / 5
507
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است