هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هوای بامداد امروز این کلانشهر با میانگین شاخص 163 برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین ۱۶۳ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.

وی افزود: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۹، خیابان استانداری با شاخص ۱۱۴ و خیابان کاوه با شاخص ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) و در خیابان رودکی با شاخص ۲۴۷ بسیار ناسالم (بنفش) است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به این که داده های کیفی پنج ایستگاه پایش هوای شهر در دسترس نیست، اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۸۹، رهنان با شاخص ۸۱ و میرزا طاهر با شاخص ۷۰ در وضعیت قابل قبول است.
مزارع افزود: کیفیت هوای شهرهای مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۸۲ و ۸۰ در وضعیت قابل قبول و در سجزی با میانگین ۱۲۳ برای گروه های لطمه پذیر ناسالم می باشد.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش باد به نسبت شدید در مناطق شمال و شرق استان خیزش گرد و خاک در این مناطق و غبار آلودگی هوا خصوصاً در نواحی مرکزی همچون کلانشهر اصفهان پیش بینی شده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/04/16
13:00:16
5.0 / 5
570
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است