كویر مركزی ایران، عامل گرد و خاك های فعلی در استان مركزی

كویر مركزی ایران، عامل گرد و خاك های فعلی در استان مركزی

مرکزی مسئول واحد پیش بینی هواشناسی استان مرکزی اظهار داشت: در ایام اخیر خشکسالی ها و کویر مرکزی ایران گرد و خاک بسیاری را روانه شهرها کرده است.


رضا مرادی، امروز سه شنبه ۲۲ تیرماه در جلسه کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار نمود: یکی از دلیلهای آلودگی های شهر اراک وضعیت آرام هواست. ۷۰ درصد بادها آرام است و عمده آلودگی ها در این شرایط و در زمستان ها رخ می دهد.
وی اشاره کرد: امسال شاهد افزایش پدیده گرد و خاک نسبت به سالهای قبل هستیم که دلیل آن خشکی زمین است و امروز نیز در ساعات عصر و شب شاهد این وضعیت خواهیم بود که علت آن کویر مرکزی ایران است ولی در پیش بینی شدت آن گرفتار مشکل هستیم چون پدیده ای جدید است و در انعکاس هشدارها نیز امکان مناسبی در اختیار نیست.
مرادی اظهار داشت: امسال گرد و خاک عربی نیز به قوت خود باقی است و حتی امکان وقوع گرد و غبار فرامنطقه ای نیز در کنار گرد و خاک کویر مرکزی ایران وجود دارد.
به گفته ی ایشان، در سه ماهه بهار، ۲ تا ۲.۵ درجه نسبت به نرمال افزایش دما داشتیم و در خردادماه این وضعیت خودرا به خوبی نشان داد، در تیرماه این وضعیت قدری متعادل تر شده است و دما حدود ۱.۲ درجه بیشتر از عادی است، هفته آتی دما خیلی بالاتر از نرمال نیست و فعلا بارشی هم پیش رو نیست. بر طبق اطلاعات فعلی، پاییزی کم بارش تر خواهیم داشت، یا بارش ها دیر تر از موعد مقرر آغاز می شود.1400/04/22
21:57:21
5.0 / 5
849
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است