رییس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی مطرح كرد؛

ایران درحال تبدیل شدن به منبع گرد و غبار در منطقه

ایران درحال تبدیل شدن به منبع گرد و غبار در منطقه

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اظهار داشت: ایران درحال تبدیل شدن به منبع گردوغبار در منطقه است که گردوغبارهای تولید شده در آن به سمت پاکستان و هند حرکت خواهدنمود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری چهارجانبه بین سازمان های هواشناسی، نقشه برداری، فضایی و زمین شناسی که در امتداد توسعه همکاری ها و انجام طرح های مشترک درباب تبادل داده و اطلاعات، پیش بینی، پایش، آمادگی و مقابله با مخاطرات طبیعی و انجام طرح های مشترک در سطح کشور، بصورت چهارجانبه از طرف روسای سازمان هواشناسی کشور، سازمان فضایی ایران، سازمان نقشه برداری کشور و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، بامداد امروز در سازمان هواشناسی به امضا رسید.
علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با اشاره به این که از ۴۲ مخاطره برآورد شده در دنیا ۳۴ در کشور ما وجود دارد اظهار داشت: چون کشور ما در کمربند پرمخاطره دنیا قرار دارد. و تغییرات اقلیمی جز مخاطرات بزرگ امروز کشور ماست که پیامد وقوع آن در ایران بصورت خشکسالی درحال رخ دادن است.
وی اضافه کرد: به تبع تغییرات اقلیمی، تغییرات آب و هوایی که در سیل های اخیر کشور و دنیا ملموس بوده است.
شهیدی با تاکید بر این که خشکسالی بزرگترین بحران کشور است و به این علت خیلی از آبخوان های کشور لطمه دیده و فرونشست ها زیاد شده است، اظهار داشت: با ادامه این روند شاهد خالی شدن بخش هایی از کشور از سکنه خواهیم بود.
رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با اعلان اینکه عمده دشت های کشور در وضعیت قرمز فرونشست زمین قرار دارند، اظهار داشت: برای مثال اصفهان حادترین فرونشست ها را شاهد است و خیلی از زیرساخت های آن گرفتار لطمه می شود.
وی افزود: ایران درحال تبدیل شدن به منبع گرد و غبار در منطقه است که گردوغبارهای تولید در آن به سمت پاکستان و هند حرکت خواهدنمود.
شهیدی اشاره کرد: زور طبیعت نسبت بر انسان بیشتر است و نمی توانیم بر آن غلبه نماییم و باید خودمان را با آن تطبیق دهیم.
وی افزود: امیدوارم اطلاعاتی که در سطح کلان کشور درحال تولید است بتواند، خوراک مورد نیاز پژوهشگران را تامین نماییم تا راهکارهای مناسب را بیاندیشند.

1400/04/29
12:42:37
5.0 / 5
558
تگهای خبر: آب , اقلیم , گرد و غبار , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است