هوای اصفهان و 2 شهر مجاور ناسالم می باشد

هوای اصفهان و 2 شهر مجاور ناسالم می باشد

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیطزیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای بامداد امروز این کلانشهر با میانگین 127برای هشتمین روز متوالی وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان همچون سجزی با میانگین شاخص ۱۶۱ برای عموم شهروندان ناسالم و در شاهین شهر با میانگین ۱۱۳ ناسالم برای گروه های حساس (کودکان کمتر از پنج سال، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی) است.
وی با اعلان اینکه هوای بامداد امروز شهر مبارکه با میانگین ۹۰ در وضعیت قابل قبول (سالم) قرار دارد، افزود: وضعیت آلودگی هوای کلانشهر اصفهان در هفت ایستگاه سنجش کیفی هوا همچون خیابان استانداری با شاخص ۱۲۸، میدان انقلاب با شاخص ۱۲۲، پروین با شاخص ۱۲۳، رهنان با شاخص ۱۱۱، رودکی با شاخص ۱۲۹، خیابان کاوه با شاخص ۱۲۱، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۱۳ ناسالم برای گروه های حساس است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اعلان اینکه فاکتورهای کیفی هوا در دو ایستگاه پرتردد میدان احمدآباد و بزرگراه خرازی به ترتیب با میانگین ۱۵۱ و ۱۵۳ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد، افزود: امروز نیز از ۱۶ ایستگاه پایش هوای شهر اصفهان، ایستگاه خیابان های باهنر، میدان فیض، باغ غدیر، کردآباد، خیابان فرشادی، ورزشگاه میثاق، دانشگاه از مدار خارج شده است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش بادهای شرقی به نسبت شدید در مناطق شمال و شرق استان خیزش گرد و خاک در این مناطق و غبار آلودگی هوا خصوصاً در نواحی مرکزی همچون کلانشهر اصفهان پیش بینی شده است.
در چنین شرایطی همه افراد جامعه خصوصاً گروه های لطمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/04/30
11:56:05
5.0 / 5
413
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است