مروری بر مهمترین اخبار روزنامه های جهان

اخطار درباره گرمایش زمین

اخطار درباره گرمایش زمین

هفته نامه اکونومیست امروز طرحی از دو دلفین را منتشر نموده و درباره خطر گرمایش زمین اخطار داده است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی - گوینده پیشکسوت - که هر روز مهم ترین اخبار روزنامه های جهان را روایت می کند به مطلب بالا اشاره کرده و در ادامه هم آورده است: روی جلد هفته نامه اکونومیست، طرحی طنزگونه درباره تغییرهای آب و هوایی آمده است؛ در این طرح بر آب های مواج اقیانوس، مبلی است که دو دلفین نشسته بر آن، با شگفتی به تصویری تلویزیونی در برابرشان آن هم شناور بر آب، نگاه می کنند. عنوان نخست هفته نامه می گوید: با سه درجه سانتیگراد، جایی امن نخواهد شد. این هفته نامه از افزایش گرمای زمین می گوید.
کوچویی در ادامه با مرور برخی دیگر از مهترین تیرهای روزنامه های روز جهان آورده است:
سیل در چین و آتش درآمریکا


فایننشال تایمز و گاردین درباره سیل در چین و آتشسوزی در آمریکا نوشته اند: سیل و توفان های چین، بیشتر از ده ها تن را کشت. ساکنان شهر «ژنگ ژو» در خانه ها، اداره ها، مدرسه ها و مترو در اسارت سیل اند. هزاران چینی هم خانه های شان را ترک کرده اند.
در سوی دیگر، دود آتش جنگل های شرقی در آمریکا، تا نیویورک تاخته و بدترین هوا را در آن جا رقم زده است.

صدها کشته به دنبال حمله طالبانگاردین روزنامه انگلیسی نوشت: طالبان در حمله ای صدها تن را کشت. بعد از یورش آمریکا به افغانستان در ۲۰۰۱ بود که طالبان روستاهای افغانستان را در چنگ داشته و به نیروهای آمریکا حمله ور شد. آن روز باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا بود و رهبران تازه انتخاب شده افغان را به طالبان ترجیح می داد. ازاین رو، تصمیم به تجاوز به افغانستان گرفت.آن روز جو بایدن، معاون او بود. سفارش اش ماندن نیروی اندک از آمریکایی ها بود. اوباما اما گوش نکرد، هفده هزار سرباز را راهی کابل کرد. امروز اما، جو بایدن رئیس جمهور است. طالبان همان قدر توانمند است که در ۲۰۰۱، اما حکومت افغانستان متزلزل است درحال تلو تلو خوردن است؛ حکومتی که آمریکا و متحدان ناتو را پشتیبان خود می داند. جو بایدن، امروز، خود می تواند رویای ۲۰۰۱ را عملی کند و همین کار را هم کرده است. بایدن، خواست دو دهه پیش خویش را بعنوان معاون رئیس جمهوری، در ۱۴ آوریل عملی کرد. تا ۱۱ سپتامبر در بیستمین سال حمله آمریکا، همه سربازان باز خواهند گشت. آمریکا به خانه نخست پا گذاشت.
همچنین در حاشیه خبرهای امروز روزنامه های جهان می خوانیم:
گاردین نوشت: احساس تنهایی، بر سلامت انسان صدمه می رساند. پژوهشها می گویند، احساس تنهایی، بر سلامت روان آدمی صدمه می زند و باعث نگرانی، اضطراب، افسردگی و بیماری های مزمن می شود. پژوهشگران می گویند صدمه احساس تنهایی برابر است با مصرف روزی پانزده نخ سیگار و با صدمه های مرگ و میر حاصل از آن. انزوا و تنهایی ای که همه گیری ویروس کرونا، به بار آورد، عامل نخست احساس تنهایی نبود، چون که این احساس پیش ترها در خیلی از آدم ها دیده می شد. انزوا و تنهایی همراه می باشد با احساس دیده نشدن آدنمها. فاصله گذاری احساسی بیش تر از فاصله گذاری اجتماعی، به آدمی صدمه می زند و برتر از آن، این است که تصور کنید در احساس تنهایی، تنها هستید.
منبع:

1400/05/02
22:34:00
5.0 / 5
515
تگهای خبر: آب , جنگل , گونه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است