آسمان صاف استان تهران

آسمان صاف استان تهران

آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد برای استان تهران و افزایش غلظت آلاینده ازن طی امروز (3 مرداد) در بعضی مناطق پایتخت خصوصاً در ساعات بعدازظهر پیش بینی می شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، طی چهارروز آینده برای استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات گاهی با افزایش ابر و در ارتفاعات شرقی با احتمال بارش پراکنده یا رعد و برق پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی ۲۴ ساعت آینده در نیمه جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید با احتمال خیزش گرد و خاک مورد انتظار است.

به دلیل پایداری نسبی جو فردا و پس فردا (۴ و ۵ مردادماه) افزایش نسبی بعضی آلاینده ها خصوصاً ازن و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در نواحی پرتردد پایتخت پیش بینی می شود.

بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۳ مردادماه) در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

همچنین افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا را فراهم خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق خصوصاً در ساعات بعدازظهر سبب برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا خواهد شد.

کاهش تدریجی تندی باد تا شامگاه یکشنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

استمرار این شرایط جوی تا بامداد روز دوشنبه (۴ مردادماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر در ضمن روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود همین طور حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن سبب افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر خواهد شد و در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه از غلظت ذرات معلق کم می شود و وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار خواهد بود.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۵ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/05/03
23:12:26
5.0 / 5
444
تگهای خبر: آلاینده , بارش , شاخص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است