در گزارش لوازم حیوان خانگی عنوان شد؛

تداوم آتش سوزی در جنگل های ارسباران

تداوم آتش سوزی در جنگل های ارسباران

فرماندار کلیبر با انتقاد از ضعیف بودن اطفای هوایی حریق جنگل های ارسباران اظهار داشت: آتش سوزی در جنگل های ارسباران همچنان ادامه دارد و شاهد گسترش آتش هستیم.عدالت حاجی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر با قدردانی از همکاری شهروندان و فعالان محیط زیست در اطفای حریق جنگل های ارسباران گفت: نیروهای محلی و مردمی، امدادی، آتش نشانان و دستگاه های از دقایق آتش سوزی جنگل های ارسباران در شهرستان کلیبر پای کار بودند.
فرماندار شهرستان کلیبر از تداوم آتش سوزی در جنگل های ارسباران آگاهی داد و اظهار داشت: ۳ روز است که جنگل های ارسباران واقع در زمینه شهرستان کلیبر در آتش می سوزد و هنوز بالگردهای اطفای حریق نتوانستند نقشی ایفا کنند.
وی بابیان اینکه بالگرد اطفای حریق بعد از ۲ سورت پرواز؛ منطقه آتش را ترک کرد، تصریح کرد: متأسفانه بالگرد اطفای حریق جنگل های ارسباران پس از ۲ بار پرواز به دلیلهای نامعلومی به اطفای حریق ادامه نداد.
حاجی پور افزود: امکانات اطفای حریق و ابتدایی ترین تجهیزات برای مهار آتش سوزی جنگل های ارسباران در حدی است که به کار نمی آید.
فرماندار شهرستان کلیبر با ذکر اینکه پس از گذشت ۳ روز از آتش سوزی؛ بالگردهای اطفای حریق وزارت دفاع عازم کلیبر شده اند، اظهار داشت: متأسفانه خلبانان عزیز نیامده به فکر خوراک و محل اقامت هستند، در بحران استراحت معنایی ندارد.
وی با تاکید بر این که اگر بالگردها روز گذشته به کلیبر می رسیدند آتش سوزی گسترده نمی شد، اظهار داشت: به نیروهای محلی شامل جوانان، بسیجیان و کارکنان ادارات افتخار می کنم چونکه در جریان اطفای حریق دلسوزتر از هر کسی بودند.
حاجی پور اشاره کرد: باید عاملین گسترش آتش سوزی را به مردم و دستگاهها معرفی نماییم و واقعیت ها را بگوییم.
فرماندار شهرستان کلیبر بیان کرد: وظیفه خلبان هدایت هلیکوپتر است، اگر به وقتش عمل می کردند آتش سوزی گسترش نمی یافت بدین جهت عاملین گسترش آتش سوزی را به مقامات گزارش می دهیم.
وی با اشاره به اینکه وقتی تصمیم گیری می شود تا برای بحران تجهیزاتی اعزام شود، نمی گویند بنزین نداریم، اول پول واریز کنید یا بسکت نداریم، اشاره کرد: وظیفه من تامین بسکت برای خلبان نیست، برای هر کسی وظیفه تعیین کرده اند.

1400/05/17
16:10:04
5.0 / 5
550
تگهای خبر: جنگل , دستگاه , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است