یک انتخاب سازگار با محیط زیست و به نفع کره زمین

یک انتخاب سازگار با محیط زیست و به نفع کره زمین

لوازم حیوان خانگی: در چند دهه گذشته افرادی که خواهان تغییر سبک زندگی خود و کاهش مصرف پلاستیک بوده اند زندگی سختی داشتند و تقریبا نا ممکن بود که لوازم مورد مصرف روزانه را در بسته بندی های غیرپلاستیکی پیدا کنند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در کوشش برای خلاص شدن از انواع زباله های پلاستیکی، برای دوستداران محیط زیست عذاب وجدان ناشی از دور انداختن هر ماهه تعداد قابل توجهی بطری پلاستیکیِ خالی شامپو، با به بازار آمدن انواع شامپوهای جامد کمتر شده است.
متخصصان توضیح می دهند که چگونه شامپوهای جامد می توانند به موهای شما و مهم تر از همه به حفظ محیط زیستِ کره زمین کمک کنند.
این کارشناسان می گویند که یک قالب شامپو، برابر با سه قوطی پلاستیکی شامپوی مایع برای شما کار می کند.
شامپوهای جامد یک گام کوچک اما مهم در راه تلاش کارشناسان برای کاهش تولید و مصرف پلاستیک هستند. سازندگان این قالب های شامپو می گویند که محصولات آنها در اصل همه قسمت های خوب شامپو و ترکیباتی که موهای شما را تمیز و پاکیزه می کند را دارد اما قسمت غیرضروری مانند آب و بطری پلاستیکی، از آن حذف گردیده است.
۸۰ تا ۹۰ درصد از شامپوهای مایع را آب تشکیل می دهد. میزان پلاستیکی که در صنعت زیبایی و مراقبت های پوست و مو مصرف می شود رقم باورنکردنی سالانه ۱۲۰ میلیارد واحد ضایعات بسته بندی پلاستیکی در سطح جهان به وجود می آورد. در آمریکا سالانه ۵۵۲ میلیون بطری پلاستیکی شامپو به فروش می رسد؛ اما در کل کمتر از ۱۰ درصد پلاستیکی که تولید شده بازیافت می شود.
با حذف آب از فرمول شامپو، مصرف کنندگان یک قالب کوچک شامپوی جامد را خریداری می کنند که می تواند معادل سه بطری شامپو باشد و به طور متوسط برای حدود ۸۰ بار شستشو کافی است.
حمل بار این کالاها اغلب از راه دریا صورت می گیرد و حمل و نقل دریایی یکی از عوامل آلودگی اقیانوس هاست. از آنجائیکه شامپوهای جامد، وزن و حجم کمتری را در مقایسه با شامپوهای مایع دارند، در نتیجه هنگام حمل و نقل آنها نیز گازهای گلخانه ای کمتری تولید می شود.
یکی از نکاتی که باید در زمان استفاده از این شامپوها در نظر بگیرید این است که شامپوی جامد به اندازه نمونه های مایع کف نمی کند؛ اما به خاطر داشته باشید کف بیشتر نمایانگر بیشتر تمیز شدن نیست. در حقیقت کف کردن، تاثیر تمیز شدن نیست بلکه تنها یک اثر اطمینان بخش برای مصرف کننده است.
بنابر گزارش روزنامه ایندیپندنت، ممکنست عادت به شامپوهای جامد اندکی زمان ببرد و بعد از آبکشی و خشک کردن، ممکنست حداقل در ابتدای کار موهای شما کمی متفاوت از زمانی که از شامپوهای معمول مایع استفاده می کردید، حس شوند. شامپوهای جامد ملایم تر از شامپوهای مایع هستند، بدین سبب باید موهای خودرا به تمیز کردن ملایم تر آنها عادت دهید.
منبع:

1400/05/21
11:59:10
5.0 / 5
652
تگهای خبر: آب , آلودگی , خرید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است