رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد

آتشسوزی جنگل های کوه شره کهگیلویه بعد از 3 روز همچنان ادامه دارد بعلاوه عکس

آتشسوزی جنگل های کوه شره کهگیلویه بعد از 3 روز همچنان ادامه دارد بعلاوه عکس

به گزارش لوازم حیوان خانگی کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: آتشسوزی جنگلها و مراتع کوه شره منطقه دشمن زیادی و شیخ هابیل این شهرستان بعد از سه روز همچنان ادامه دارد.


هدایت الله آویزش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: این آتشسوزی از ساعت ۱۱ بامداد روز سه شنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۰ به ما اطلاع داده شد و بعد از سه مرحله مهار و کنترل آتش مجدد شعله ور شده و همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه درخواست اعزام بالگرد داده ایم، اظهار نمود: بالگرد درحال اعزام به منطقه است و الان ۲۰ نفر نیرو در ورزشگاه دهدشت آماده اعزام هستند.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه در مورد علت و میزان خسارات وارده ناشی از این آتشسوزی تصریح کرد: شواهد نشان دهنده عمدی بودن آتشسوزی است که درحال بررسی است.

آویزش خاطرنشان کرد: هنوز میزان خسارات وارده ناشی از این آتشسوزی دقیق معلوم نیست اما طبق برآورد اولیه حدود ۳۵ هکتار جنگل و مرتع منطقه در آتش سوخت.
وی افزود: عمده پوشش جنگلی این منطقه از نوع بلوط است.
وی بیان نمود: از آغاز سالجاری تابحال دو مورد آتشسوزی در بادام کاری های این شهرستان رخ داد و این مورد آتشسوزی سومین آتشسوزی این شهرستان در سال ۱۴۰۰ است.

منبع:

1400/05/22
12:07:05
5.0 / 5
434
تگهای خبر: جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است