هوای اصفهان در وضعیت بنفش قرار گرفت

هوای اصفهان در وضعیت بنفش قرار گرفت

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر در ساعات پس از ظهر امروز با میانگین ۲۰۴ وضعیت بسیار ناسالم را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که ۶ ایستگاه پایش هوا در میدان احمدآباد، خیابان استانداری، باغ غدیر، جی، فرشادی و خیابان دانشگاه به دلیل قطعی برق از مدار خارج است، عنوان کرد: کیفیت هوا در ایستگاه باهنر با شاخص ۱۷۸ و میرزا طاهر با شاخص ۱۶۶ در شرایط ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه کاوه و ورزشگاه با شاخص ۱۰۲ و ۱۰۶ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
وی افزود: وضعیت کیفی هوا الان در ایستگاه خیابان پروین با شاخص ۷۵، انقلاب با شاخص ۹۸، بزرگراه خرازی با شاخص ۹۴، رودکی با شاخص ۱۰۰، رهنان با شاخص ۸۰ و میدان فیض با شاخص ۷۹ در وضعیت قابل قبول گزارش می شود.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوای در شهر مبارکه با شاخص ۷۷، شاهین شهر با شاخص ۷۵ و سجزی با شاخص ۷۳ در وضعیت قابل قبول است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/05/24
13:32:32
5.0 / 5
417
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است