هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر با میانگین 142 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: شاخص کیفی هوا در ایستگاه بزرگراه خرازی با میانگین ۱۱۰، میدان احمدآباد با شاخص ۱۱۴، خیابان استانداری با شاخص ۱۳۶ و خیابان پروین با شاخص ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس گزارش می شود.
وی افزود: شاخص کیفی هوای خیابان کاوه با میانگین ۸۷، میرزا طاهر و انقلاب و رهنان با میانگین ۸۰ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه های پایش هوای خیابان های رودکی، باغ غدیر، باهنر، جی، دانشگاه، فیض، فرشادی و ورزشگاه میثاق از مدار خارج است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوا در شهرهای سجزی اکنون با میانگین شاخص ۱۵۴ ناسالم برای عموم شهروندان و در مبارکه با شاخص ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/06/01
10:02:04
5.0 / 5
448
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است