حمل محموله های چوبی قاچاق به کارخانه های نوشهر صحت دارد؟

حمل محموله های چوبی قاچاق به کارخانه های نوشهر صحت دارد؟

لوازم حیوان خانگی: مازندران مدتی پیش ویدئویی در فضای مجازی در خصوص ورود کامیون های محموله های چوبی از گونه های جنگلی  به کارخانه پارس نئوپان نشتارود منتشر گردید که بازتاب های زیادی را در میان مردم داشت.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیرداری مازندران نوشهر در گفت وگوبا ایسنا، جهت اطلاع افکار عمومی مردم به بیان توضیحاتی پرداخت و اظهار داشت: ویدئوی انتشار یافته در خصوص قطع و انتقال درختان جنگلی در شمال کشوربه کارخانه پارس نئوپان نشتارود به سبب نداشتن اطلاعات راوی بوده است.
عبدالرضا سنگاری اضافه کرد: قانون تنفس جنگل از اواخر سال ۱۳۹۵ به اجرا گذاشته و به تبع بهره برداری در جنگل های شمال ممنوع گردید و حتی درختان شکسته و افتاده در جنگل های شمال کشور از شروع طرح تنفس، تا حالا خارج نشده و تمامی پروانه های قطع دستی همزمان با اجرای تنفس جنگل جمع آوری شده است.
وی اظهار نمود: باتوجه به بررسی و تحقیقات به عمل آمده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران نوشهر از زمان و مکان مبدا محموله چوبی یاد شده در ویدئو برابر مستندات موجود(مجوز های حمل و بارگیری) کامیون های حمل چوب که در ویدئو در راه حرکت به کارخانه پارس نئوپان دیده می شود، جملگی محموله چوبی خارج از استانهای شمالی حمل و چوب تهیه شده از مزارع شخصی( مستثنیات) یا زراعت چوب و از گونه های صنوبر، توت، پالونیا، بید، آلوچه و غیره است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیرداری مازندران نوشهر با تاکید بر این که بطور کلی چوبی که منشأ جنگلی داشته باشد، قاچاق است و یگان حفاظت منابع طبیعی با متخلفان این حوزه برخورد خواهد کرد، اضافه کرد: باتوجه به سیاست سازمان جنگلها علاوه بر پایش هوایی، ایست بازرسی ها گوناگون در جاده ها و در جهت مشارکت تمامی دستگاه های اجرائی کشور در حفظ و حراست از جنگل های هیرکانی، تفاهم نامه های مختلفی با نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج مردمی و غیره منعقد شده که علاوه بر حفاظت از جنگل، تمامی جاده های مواصلاتی شهرها مورد رصد قرار می گیرند.
سنگاری اشاره کرد: انتشار ویدئو یک سویه و غیرحرفه ای، سیاسی، در جهت جریحه دار کردن احساسات عمومی و دلسردی و بی اعتمادی به خدمات گسترده نظام و دستگاه های خدمت رسان است.
وی افزود: حافظان خدوم منابع طبیعی در امتداد حفظ عرصه های منابع طبیعی خطرات را با جان می خرند تا صدمه ای به منابع طبیعی نرسد و تلاش و آماده باش شبانه روزی این عزیزان در حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و در وضعیت سخت جغرافیایی، اقلیمی و ساعات غیر اداری بر کسی پوشیده نیست، در راه مبارزه با قاچاق و قاچاقچیان چوب برخی از همکاران مجروح و یا شهادت رسیدندو بدیهی است انتشار این ویدئو با اهداف مغرضانه و از پیش تعیین شده در امتداد از بین بردن اعتماد عمومی جامعه و دستگاه های مسئول دراین زمینه است.
منبع:

1400/06/02
09:37:51
5.0 / 5
389
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است