پیش بینی آسمان صاف برای تهران

پیش بینی آسمان صاف برای تهران

لوازم حیوان خانگی: آسمان صاف گاهی همراه با وزش باد برای استان تهران و کاهش کیفیت هوای پایتخت امروز (4 شهریورماه) پیش بینی می شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در بخش های جنوب غربی و غرب، در ساعات عصر و شب گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیشبینی می شود.

در ساعات ظهر و عصر شنبه و یکشنبه هفته آینده (۶ و ۷ شهریورماه) افزایش ابر در ارتفاعات و رخداد بارش پراکنده و خفیف در ارتفاعات شرقی دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران به علت پایداری نسبی جو در بعضی ساعات افزایش غلظت نسبی برخی از آلاینده های جوی در نواحی پرتردد مرکزی و شرقی تهران انتظار می رود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۴ شهریورماه) عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت آلاینده ها شده است و در بعضی مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در ضمن روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود علاوه براین با توجه حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا بخصوص در ساعات بعدازظهر خواهد شد.

افزایش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه سبب پراکندگی ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود، هرچند در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دور انتظار نخواهد بود.

بامداد روز جمعه (۵ شهریورماه) با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود. عدم وزش باد در ضمن روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود همین طور در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد کاسته می شود.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/04
13:00:33
5.0 / 5
455
تگهای خبر: آلاینده , بارش , شاخص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است