در اقدامی عجیب؛

تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردریالی سد فینسک لغو شد

تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردریالی سد فینسک لغو شد

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاونت حقوقی و مجلس وزارت نیرو در نامه ای خطاب به نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه، تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردریالی سد فینسک را لغو نمود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، عباس گل رو نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی طی هفته گذشته خبر از اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیاردریالی برای راه اندازی سد فینسک داد که پایه این خبر هم نامه شماره ۴۳۱۱۹ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور سابق مورخ ۲۱ مردادماه ۱۴۰۰ بود.
در پی این نامه و اعلام این خبر برخی نمایندگان استان مازندران که به صورت کلی با راه اندازی سد فینسک به علت مسائل محیط زیستی مخالف هستند و از طرفی واکنش برخی رسانه ها و چهره های دوست دار محیط زیست در استانهای سمنان و مازندران به نظر می آید اعتبارات این سد لغو شده است.
در نامه مورخ سوم شهریورماه ۱۴۰۰ از جانب معاون حقوقی و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی که به امضای رضا انجم شعاع هم رسیده خطاب به گل رو نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه آمده است: به استحضار می رساند نامه ابلاغ اعتبار کان لم یکن تلقی می شود.

بدین ترتیب با روی کار آمدن دولت جدید یکی از اعتباراتی که روحانی در ایام آخر برای استان سمنان مصوب کرده بود از دست رفت.
تحقیقات خبرنگار مهر نشان داده است که واکنش دوست داران محیط زیست به اتفاقات کشور بخصوص عدم اختصاص بودجه برای آتشسوزی جنگلها در این تصمیم تاثیر بسزایی داشته است. دوست داران محیط زیست اعلام می دارند که به جای رسیدگی به طرح های انتقال آب و سد سازی که جز خشکسالی اثر دیگری ندارد بهتر است این اعتبارات به نجات جنگلها و تجهیز یگان آتش نشانی منابع طبیعی اختصاص پیدا کند.
البته گفتنی است که از طرفی هم مردم سمنان معتقد هستند که کم آبی در این استان مشکلات بسیار عدیده از عدم سرمایه گذاری، اشتغال زایی، کاهش توان تولیدی، عدم جذابیت برای جذب سرمایه های بخش خصوصی، مهاجرت، مسائل فرهنگی و اجتماعی و… را پدید آورده است، بنابراین حال باید دید دولت سیزدهم در بدو امر در جهت مقابله با خشکسالی در سمنان چه اقدامی را صورت می دهد.

1400/06/07
23:44:15
5.0 / 5
529
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است