هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت

هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کیفیت هوای شهرهای اراک و شازند بر طبق اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در ساعت ۱۰ روز شنبه ۶ شهریور با شاخص لحظه ای ۱۱۰ نشان میدهد که به مدلول شرایط ناسالم برای برای گروه های حساس است، کیفیت هوای شازند نیز با شاخص لحظه ای ۱۵۲ در وضعیت ناسالم برای تمامی گروه ها قرار دارد.
گفتنی است طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته به عدد ۱۱۴ رسیده که بیان کننده کیفیت هوای ناسالم برای برای گروه های حساس است و منشأ آلایندگی در این ۲ شهر صنعتی استان، گرد و غبار منطقه ای و آلاینده مسئول ذرات معلق ۲ و نیم میکرون است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از شروع سال جاری تا حالا ۶۱ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در حالیست که در سال قبل ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، ضرورت دارد مردم خصوصاً گروه های حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی موجب لطمه تنفسی شوند.

1400/06/08
10:00:47
5.0 / 5
470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است