پتوی پشمی روی برف های سوئیس

پتوی پشمی روی برف های سوئیس

لوازم حیوان خانگی: کارشناسان محیط زیست در سوئیس برای حفظ برف های پرارزشی که در جریان تغییرات اقلیمی به سرعت آب می شوند، دست به ابتکار عجیبی زده اند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، کارکنان یک تفریحگاه سوئیسی در طول ماه های تابستان برای محدود کردن تأثیر گرم شدن دمای زمین روی پیست اسکی، آنرا با یک پتوی پشمی می پوشانند.
کوه "تیتلیس" به ارتفاع ۳۲۳۸ متری در آلپ و یکی از محبوب ترین مقاصد تفریحی در سوئیس طی دهه های اخیر شاهد از دست دادن قسمت های وسیعی از برف و یخچال های طبیعی خود بوده است بطوریکه پیش بینی شده در نیم قرن آینده همه آنها ذوب می شود.
جیان درمس، مدیری که بررسی امنیت پیست اسکی و تله کابین این منطقه را بر عهده دارد به رویترز اظهار داشت: ما یک حفاظ از جنس پشم گوسفند را مانند یک سپر محافظتی روی یخچال طبیعی قرار می دهیم.
دولت سوئیس گفته است که اگر هیچ اقدامی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام نشود، ۹۰ درصد از ۱۵۰۰ یخچال باقی مانده در این کشور تا اختتام قرن جاری از بین خواهند رفت.
کاهش پوشش برفی در نتیجه تغییرات آب و هوایی، تهدیدی جدی برای کوه ها و یخچال های طبیعی در سراسر اروپا است. پوشش محافظتی روی یخچال طبیعی بعنوان چاره ای کوتاه مدت شاید بتواند تنها چند سال این روند را کندتر کند.
هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار مترمربع، حدودا به اندازه ۱۴ زمین فوتبال را با پتوی پشمی مخصوص پوشانده اند و بعد از گذشتن فصل گرما هفته ها زمان لازم است تا این لایه محافظ را جمع کنند.
کارشناسان مطالعات جوی هشدار داده اند یخچال های طبیعی آلپ ممکنست تا اختتام قرن ناپدید شوند و نتایج ناشی از آن تمام اروپا را مستقیماً تحت تأثیر قرار خواهد داد.
به گزارش ایندیپندنت، از سال ۱۸۵۰ میلادی حجم یخچال های طبیعی آلپ حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است. بااین حال، آنچه شگفت آور است، سرعت آب رفتن «غول های آلپ» است. شبکه نظارت بر یخچال های طبیعی سوئیس اعلام نمود: تنها در دو هفته در طول تابستان ۲۰۱۹ میلادی ۸۰۰ میلیون تُن برف و یخ از بین رفت و حتی تابستان نسبتا خنک ۲۰۲۰ هم سال بدی برای یخچال های طبیعی بود.
منبع:

1400/06/09
10:13:54
5.0 / 5
449
تگهای خبر: آب , اقلیم , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است