خشم عمومی به دنبال کشتار صدها دلفین جزایر فارو در دانمارک

خشم عمومی به دنبال کشتار صدها دلفین جزایر فارو در دانمارک

به گزارش لوازم حیوان خانگی به دنبال کشتار بیشتر از ۱۴۰۰ دلفین در جزایر فارو که تصور می شود بزرگترین مورد صید این پستاندار در آنجا باشد، سنت شکار دلفین ها زیر ذره بین رفته است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، این گروه از دلفین های پهلوسفید روز یکشنبه به سمت بزرگترین آبدره (فیورد) در اطلس شمالی هدایت شدند.
قایق ها این گروه را به سمت آب های کم عمق ساحل اسکالابوتنور در ایستوروی هدایت کردند، جایی که با ضربات چاقو کشته شدند. لاشه حیوانات به ساحل کشیده و برای مصرف در بین بومیان تقسیم شد.
در تصاویر ثبت شده از این شکار، دلفین هایی که خویش را در آب این طرف و آن طرف پرت می کنند دیده می شود درحالی که آب دریا به علت جاری شدن خون دلفین ها سرخ شده است. گروهی هم از ساحل شاهد این صحنه ها هستند.
صید پستانداران دریایی - در درجه اول نهنگ ها - سنتی است که صدها سال در جزایر دورافتاده فارو جریان داشته.
دولت فارو - که یک سرزمین خودمختار در دانمارک است - می گوید که هر سال به صورت متوسط حدود ۶۰۰ نهنگ خلبان شکار می شوند. دلفین های پهلوسفید در شمار کمتری شکار می شوند، برای مثال ۳۵ دلفین در سال ۲۰۲۰ و ۱۰ دلفین در سال ۲۰۱۰ صید شدند.
هواداران این روش می گویند که شکار نهنگ روشی قابل دوام برای جمع آوری مواد غذایی از طبیعت است و بخش مهمی از هویت فرهنگی منطقه بشمار می رود. در مقابل فعالان حقوق حیوانات از دیرباز با این کار مخالف بوده اند و آنرا کشتاری بی رحمانه و غیرضروری می دانند.
گروه های بین المللی حفاظت از محیط زیست، شکار روز یکشنبه را محکوم کرده اند.
به علاوه ابعاد این کشتار در ساحل اسکالابوتنور خیلی از مردم محل را تکان داده و حتی سبب انتقاد گروه هایی شده که در این نوع صید شرکت می کنند.
بیارنی میکلسن، زیست شناس دریایی از جزایر فارو می گوید: رکوردها نشان داده است که این بزرگترین مورد شکار دلفین ها در خلال یک روز در جزایر فارو است.
به گفته او، رکورد قبلی به ۱۲۰۰ دلفین می رسید که در ارتباط با سال ۱۹۴۰ بود. پس از آن بزرگترین شکار با کشتار ۹۰۰ حیوان به سال ۱۸۷۹ مربوط می شد. آمار شکار در سالهای ۱۸۷۳ و ۱۹۳۸ هم بین ۸۰۰ و ۹۰۰ دلفین بود.
بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، رئیس انجمن شکارچیان نهنگ فارو در گفت و گویی اذعان کرد که این کشتار بی رویه بوده است.
اولاوور سیورداربرگ که در این شکار شرکت نداشته اظهار داشت: این یک اشتباه بزرگ بود. شکارچیان با پیدا کردن این گله فکر می کردند حدود ۲۰۰ دلفین در آن باشد.
به گفته او شمار واقعی حیوانات زمانی معلوم شد که کشتار شروع شده بود.
با این حال به قول او مقام های محلی این صید را تایید نموده اند و هیچ قانونی نقض نشده است.
مقررات صید در جزایر فارو تنظیم می شود. این یک نوع شکار غیرتجاری است و در سطح محلی برنامه ریزی می شود، اغلب به صورت خودجوش زمانی که کسی دسته ای از پستانداران را شناسایی کند.
سیودور اسکاله، نماینده پارلمان دانمارک در این جزایر اظهار داشت: شکار دلفین های پهلوسفید، قانونی می باشد اما در بین مردم پرطرفدار نیست.
او که روز دوشنبه برای صحبت با بومیان از ساحل اسکالابوتنور بازدید کرد اظهار داشت که مردم خشمگین هستند.
با این حال او از این شکار دفاع کرد و ادعا نمود که اگر به شیوه درست صورت گیرد "انسانی است."
به گفته او ابتدا نخاع نهنگ یا دلفین قبل از بریدن گلوی آن با ابزار مخصوصی قطع می شود تا عذاب نکشد.
با این حال منتقدان می گویند که کشتن این حیوانات به ندرت به آن سرعت و تعدادی که دولت فارو ادعا می کند، اتفاق می افتد.1400/06/24
14:27:37
5.0 / 5
438
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است