سازمان هواشناسی هشدار داد

رگبار و رعد و برق در شش استان

رگبار و رعد و برق در شش استان

سازمان هواشناسی با صدور هشداری نسبت به نفوذ سامانه بارشی و وزش باد شدید در بعضی مناطق کشور طی روزهای آینده اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در اخطار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است: نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا (اول مهر) و وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و کاهش نسبی دما در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و نیمه شمالی اردبیل و تداوم این شرایط تا جمعه (۲ شهریور) پیشبینی می شود همینطور این شرایط جوی تا روز شنبه (۳ مهر) در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و شمال آذربایجان شرقی ادامه خواهد یافت.

در چنین شرایطی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، وزش تند باد موقت، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی، احتمال آبگرفتگی موقت و محدود و احتمال برخورد صاعقه بخصوص در ارتفاعات وجود دارد. ازاین رو احتیاط درتردد از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در جابجایی عشایر و احتیاط در چرای دام در کنار آبروها و مناطق مرتفع سفارش می شود.

سازمان هواشناسی در ادامه این اخطار نسبت به وزش باد شدید موقتی و گاهی همراه با خیزش گرد و خاک در بعضی استان ها از بعدازظهر فردا (۱ مهر) اطلاع داد و آورده است: استانهای کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان از فردا تا شنبه (۱ تا ۳ مهر) در معرض وزش باد شدید موقتی قرار خواهند گرفت که در چنین شرایطی احتمال صدمه رسیدن به تأسیسات شهری و روستایی، پرتاب اشیا و شکسته شدن درختان خشکیده بر اثر وزش باد شدید در این مناطق وجود دارد.

در چنین شرایطی لازم است از استقامت سازه های مرتفع و داربست ها اطمینان حاصل شود، سازه های سست و موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره تقویت و از تردد و توقف در کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان خشکیده خودداری شود.

سازمان هواشناسی همینطور با صدور اخطار زرد رنگ دیگری در خصوص وزش باد شدید در شمال غرب کشور، آورده است: وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر فردا (۱ مهر) پیشبینی می شود.

در ادامه این اخطار آمده است: این شرایط روز جمعه (۲ مهر) علاوه بر استانهای مذکور در استانهای کردستان، اردبیل و زنجان هم مورد انتظار است. در چنین شرایطی خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد ازاین رو برداشت سریع میوه های رسیده سردرختی بخصوص محصول سیب و رعایت اصول فنی در برداشت میوه و حمل و انتقال آنها به انبارها به دلیل وزش باد شدید بخصوص در روز جمعه (۲ مهر)، محکم کردن پوشش گلخانه ها و بستن دریچه ها هنگام وزش باد سفارش می شود.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/07/01
23:36:25
5.0 / 5
724
تگهای خبر: آب , بارش , تبلیغات , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است