وزش باد شدید در بخش هایی از تهران

وزش باد شدید در بخش هایی از تهران

لوازم حیوان خانگی: وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نیمه جنوبی و غربی استان تهران و برقراری هوای ناسالم برای گروه های حساس امروز (6 مهرماه) پیش بینی می شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا آسمان استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در نیمه جنوبی و غربی گاهی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با احتمال کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران روند افزایش نسبی دما از ظهر امروز (۶ مهرماه) تا پنجشنبه (۸ مهرماه) مورد انتظار است همین طور از عصر پنجشنبه تا جمعه شب (۸ و ۹ مهرماه) در ارتفاعات افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید موقت و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز(۶ مهرماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها تا اواخر وقت سه شنبه (۶ مهرماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز چهارشنبه ( ۷ مهرماه) سبب پراکندگی و کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد، هرچند با شروع تردد خودرو ها در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود.

تداوم پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه (۷ مهرماه) سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و به تبع آن کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد پیش بینی می شود.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۱۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۰۰ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول اما درمرز شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1400/07/07
10:01:43
5.0 / 5
537
تگهای خبر: آلاینده , بارش , شاخص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است