رییس سازمان جنگل ها:

معدن کاوی در منابع طبیعی با کم ترین تخریب صورت گیرد

معدن کاوی در منابع طبیعی با کم ترین تخریب صورت گیرد

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: امروز منابع طبیعی برای پیشبرد اهداف خود با مشکلات و چالش های زیادی روبروست. بدین جهت به کارگیری ابزارهای نوین نظیر بی سیم، پهباد، سامانه کنترل قاچاق چوب، سیستم مکان یابی خودرو های گشت و مراقبت و نصب دوربین امری لازم و ضروری در منابع طبیعی به نظر می آید.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا مسعود منصور در سیزدهمین جلسه بررسی عملکرد برنامه اجرائی سال ۱۴۰۰ که به ارائه گزارش منابع طبیعی استان اردبیل اختصاص داشت، مرز مشترک استانهای اردبیل و گیلان را در حوزه قاچاق چوب و دیگر فراورده های جنگلی و مرتعی حساس و مهم خواند و از مدیران منابع طبیعی دو استان خواست با هم افزایی و انسجام کاری بیشتر، نظارت خودرا در گلوگاه های حساس دو استان بیشتر کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: کلیه طرح های منابع طبیعی باید مکان یابی شود و دارای طرح های مطالعاتی و نقشه باشد تا بتوان نتیجه آنرا به مسئولان و افکار عمومی ارائه کرد.

منصور همین طور اظهارکرد: استان اردبیل در حوزه مبارزه با آفات درختان جنگلی و مرتعی، پیش گیری از حریق و ایجاد کمربند حفاظتی و پهنه بندی مناطق حساس به قاچاق چوب اقدامات در خور توجه ای داشته است.

رییس سازمان جنگلها در ادامه به اکتشاف و بهره برداری معادن در منابع طبیعی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: ما باید کارهای معدنی را به شکلی رقم بزنیم که کمترین تخریب را از خود برجای بگذارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، منصور همین طور یاد آور شد: ۲۱ هزار هکتار از مناطق معدنی برمبنای تفاهمنامه منعقد شده با سازمان صمت توسط معدن داران احیا و بازسازی شده است و این آمادگی وجود دارد که این میزان به ۵۰ هزار هکتار برسد.
1400/07/11
10:12:28
5.0 / 5
730
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است