کیفیت قابل قبول هوای پایتخت بدنبال وزش باد و کاهش ترافیک

کیفیت قابل قبول هوای پایتخت بدنبال وزش باد و کاهش ترافیک

به گزارش لوازم حیوان خانگی بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه امروز، (پنجشنبه ۱۵ مهر) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و کاهش ترافیک صبحگاهی در روز تعطیل می باشد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۵ مهر ۱۴۰۰) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و کاهش ترافیک صبحگاهی در روز تعطیل می باشد. با رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، باآنکه با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.
وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پنجشنبه برقراری وضعیت قابل قبول را در بیشتر مناطق پایتخت به دنبال خواهد داشت. با کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۶ مهر ۱۴۰۰) پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد، هرچند با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
حاکمیت جو نسبتاً آرام در خلال روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد. شایان ذکر است تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد کاهش خواهد یافت.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.1400/07/16
14:02:19
5.0 / 5
427
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است