در گزارش لوازم حیوان خانگی عنوان شد؛

خاک دزدی در شرق اصفهان

خاک دزدی در شرق اصفهان

به گزارش لوازم حیوان خانگی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار داشت: خاک شرق اصفهان به رغم برخورد قضایی با برخی متخلفان همچنان سرقت شده و به کوره های گچ و آجر حومه این کلانشهر منتقل می شود.سرهنگ علیرضا طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که سالجاری تابحال ۲۲ نفر در ارتباط با سرقت خاک از شرق اصفهان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی گشتند، عنوان کرد: خاک از شرق اصفهان (سگزی) در حالی سرقت و به کوره های گچ و آجر حومه شهر همچون حبیب آباد منتقل می شود که برای کاهش آلودگی هوا و محیط زیست و حفظ سلامت مردم اصفهان خروج این واحدهای آلاینده به شعاع ۵۰ کیلومتری ضروری می باشد.
وی با اشاره به اینکه مازوت سوزی این کوره ها و همینطور انتقال خاک به تشدید آلودگی هوای اصفهان منجر می شود، افزود: تابحال جلساتی در جهت مقابله با ریزگردها در شورای حفاظت از بیت المال برگزار و این مورد مطرح گردیده است اما رفع این معضل نیازمند ورود جدی و همکاری همه دستگاههای مسئول بخصوص محیط زیست، مدیریت بحران و دستگاه قضا استان بوده چونکه مبحث سلامتی مردم اصفهان مطرح است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ضمن اشاره به این که میزان تناژ خاک سرقت شده توسط کارشناسان باید بررسی شود، تصریح کرد: با هرگونه برداشت غیر مجاز خاک و حمل و نقل آن با کمک نیروی انتظامی برخورد خواهد شد.
کشف ۸۰ تن چوب قاچاق در اصفهان
طاهری همینطور به کشف و ضبط ۸۰ تن چوب قاچاق و چهار تن زغال بلوط در هفت ماهه سال جاری اشاره نمود و اظهار داشت: در این رابطه هم ۲۴ نفر دستگیر و برای آنها در مراجع قضایی پرونده تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته بیشتر از ۱۰۰۰ تن چوب قاچاق و افزون بر ۴۰ تن زغال بلوط در این استان کشف و ضبط شده است، اظهار داشت: سال جاری کشف چوب قاچاق در مقایسه با دو سال قبل ۷۰ درصد کاسته شده است که با عنایت به تشدید نظارت و پایش ها و همینطور احکام سنگینی که در این ۲ سال برای قاچاقچیان صادر شد موارد قاچاق چوب در اصفهان نسبت به گذشته کمتر شده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اشاره به اینکه چوب بلوط از استانهای زاگرسی چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به اصفهان قاچاق می شود، افزود: بیشترین کشفیات چوب قاچاق در اصفهان در شهرستان های نجف آباد و خمینی شهر و از کوره های تولید زغال است.
طاهری با اشاره به اینکه ارزش هر کیلوگرم چوب بلوط بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان برآورد می شود، اظهار داشت: ارزش زیست محیطی جنگل های بلوط، فراتر از اعداد و ارقام است چونکه جنگلها و درختان بلوط و تاغ فواید ارزشمندی برای مردم دارند که همچون آن میتوان به ترسیب کربن، اکسیژن دهی، ذخیره آب در آبخوان ها، پیشگیری از فرسایش خاک و خیزش ریزگردها بخصوص در شرق اصفهان اشاره نمود.
وی افزود: گشت و پایش مستمر برای پیشگیری از قطع درختان تاغ و جنگل های دست کاشت شمال و شرق استان اصفهان هم در مناطق اجرا می شود و با اقدامات اطلاعاتی انجام شده میزان قطع درختان تاغ کاسته شده و برای پیشگیری از این دست موارد تخلف، عملیات برون استانی با همکاری سایر استان ها در حال اجرا می باشد.


منبع:

1400/07/24
12:52:21
5.0 / 5
289
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است