با تصویب كمیسیون ماده پنج شهر تهران:

صنایع پاک با فناوری بالا جایگزین صنایع بزرگ آلاینده می شوند

صنایع پاک با فناوری بالا جایگزین صنایع بزرگ آلاینده می شوند

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج از تصویب طرح ساماندهی پهنه های صنعت پاک با فناوری بالا در اولین نشست کمیسیون ماده پنج در دوره ششم مدیریت شهری اطلاع داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در مورد اولین نشست این کمیسیون در دوره ششم مدیریت شهری که به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران و با حضور مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهردار و سایر اعضا برگزار شد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم مورد بررسی در این نشست، طرح جایگزینی تدریجی صنایع متوسط و کوچک با فناوری بالا و پاک به جای صنایع بزرگ آلاینده بود که در راهبردهای سند اصلی طرح جامع شهر تهران مورد تاکید قرار گرفته است. وی بیان نمود: علاوه بر تصریح طرح جامع بر این موضوع، در نقشه های طرح تفصیلی شهر تهران هم محدوده جنوب شرقی منطقه ۴، به وسعت ۱۹۰ هکتار به پهنه صنعتی پاک با فناوری بالا و خوشه های صنعتی (311 S) اختصاص داده شده است. اشراقی در مورد صنایع با فناوری برتر، توضیح داد: این صنایع دارای نگاهی نوین و حداقل در یکی از سه بستر فرایند، ماشین آلات و تجهیزات، دارای سطح بالای فناوری هستند، محصولات این صنایع هم تجهیزات و خدمات با فناوری بالا دارند. صنایع الکترونیک، تولید مواد نو، بیوفناوری، صنایع در رابطه با فناوری اطلاعات، صنایع هوا فضا و … از مصادیق صنایع با فناوری برتر هستند. وی افزود: طرح مذکور که در جلسات کارگروه فنی، بعد از انجام اصلاحاتی در ضوابط و مقررات فعالیت و نحوه ساخت و ساز به تأیید رسیده بود، در جلسه کمیسیون ماده پنج بعد از توضیحات تکمیلی مشاور طرح، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در ادامه با اشاره به اینکه طرح ایجاد مجتمع تجاری، اداری و خدماتی منطقه ۲۱، در زمینی به وسعت بیشتر از ۳۰ هکتار واقع در جاده مخصوص کرج، دیگر مبحث مورد بررسی و تصمیم گیری در این نشست بود، اظهار داشت: اجرای این پروژه که در ۲۲ بلوک طراحی شده است، مورد موافقت اعضا کمیسیون قرار گرفت و مقرر شد، مجموع سطوح خدماتی شامل هتل، فضاهای فرهنگی، ورزشی، مذهبی و … در بیشتر از ۱۱۰ هزار متر مربع راه اندازی و فضای سبز مجموعه، به وسعت ۱۰ هکتار جهت استفاده عموم مردم تجهیز شود، ضمن این که می بایست نگهداری آن به عهده مالکین پروژه باشد. وی ادامه داد: عارضه سنجی ترافیکی، طرح معماری و جانمایی این مجموعه هم باید به تأیید سازمان ترافیک و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برسد.

1400/08/06
12:25:29
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است