صبح امروز صورت گرفت؛

افتتاح خانه محیط زیست در پارک ساعی

افتتاح خانه محیط زیست در پارک ساعی

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار در افتتاح خانه محیط زیست منطقه ۶ در سرای محله ساعی اظهار داشت: هدف از تاسیس خانه های محیط زیست، رفع مشکلات و معضلات محیط زیست شهری است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، آئین افتتاح خانه محیط زیست منطقه ۶ در سرای محله ساعی با حضور شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار، مسعود رنجبریان شهردار منطقه و معاون ستاد مدیریت محله برگزار گردید. انصاری در بازدید از کارواش آریان بعنوان نخستین کارواش دوستدار محیط زیست در منطقه ۶ ضمن تقدیر از مدیریت آن اظهار داشت: پساب کارواش ها دارای آلودگی های مختلفی بوده که اثرات محیط زیستی مخرب آن بر آب های سطحی و زیرزمینی نمود پیدا می کند، بنابراین شهرداری تهران کارواش های تازه تأسیس را ملزم به اجرای ضوابط زیست محیطی و راه اندازی سیستم تصفیه آب از همان ابتدای فعالیتشان نموده است. گفتنی است، سیستم تصفیه خانه و بازچرخانی آب کارواش آریان از اواخر سال ۱۳۹۸ راه اندازی و در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید. همینطور در ادامه، آئین افتتاح خانه محیط زیست منطقه ۶ در سرای محله ساعی با حضور مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار، شهردار منطقه و معاون ستاد مدیریت محله بعنوان حسن ختام برنامه برگزار شد.

انصاری در آئین افتتاح خانه های محیط زیست محلات منطقه ۶ با تکیه بر این که خانه های محیط زیست در سراهای محلات جز بازوان اجرایی مدیریت شهری محسوب می شوند، اظهار داشت: هدف از تاسیس خانه های محیط زیست، رفع مشکلات و معضلات محیط زیست شهری از راه آموزش و ارتقا فرهنگ محیط زیستی جامعه و جلب مشارکت شهروندان در ارتقا کیفیت محیط زیست شهری است. مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار ضمن اشاره به چالش های محیط زیستی کلانشهرها همچون مصرف بی رویه آب و انرژی، آلودگی هوا و غیره تصریح کرد، حل این چالش ها و تحقق اهداف محیط زیستی احتیاج به مشارکت مسئولانه و داوطلبانه شهروندان در کنار حاکمیت و مدیران شهری دارد که این امر با افزایش و گسترش خانه های محیط زیست و جلب مشارکت های مردمی امکانپذیر خواهد بود. در ادامه «عادل خزایی» معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن استقبال از طریق اندازی و توسعه خانه های محیط زیست در مناطق ۲۲ گانه، تصریح کرد: آن چیزی که بسیار حائز اهمیت می باشد، استمرار این مسیر است. وی ادامه داد: با وجود این که در این راه همکاری خوبی از جانب اداره کل سلامت و معاونت اجتماعی اتفاق افتاد، اما به علت شیوع ویروس کرونا، آنطور که باید، این خانه های محیط زیست دیده نشد و فعالیت ها توسعه پیدا نکرد.
خزایی خاطرنشان ساخت: یکی از مأموریت های اصلی اداره توانمندسازی و مشارکت های محیط زیست این اداره کل، سازماندهی جدید سراهای محلات جهت فعالیتهای زیست محیطی و راه اندازی یک خانه محیط زیست در هر محله بر مبنای سیاستگذاری جدید است. معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار افزود: اگر فعالیتهای محیط زیستی مدون نباشد و صرفا بر اساس مناسبت های محیط زیستی صورت گیرد، تأثیرات مورد انتظار و دائمی اتفاق نمی افتد. لازم به ذکر است، طی این مراسم، از واحد گلماند و الماند منطقه ۶ هم بازدید به عمل آمد.

1400/08/19
12:27:59
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است