خطر تشدید خشکسالی ها در غرب کانادا

خطر تشدید خشکسالی ها در غرب کانادا

کارشناسان محیط زیست بخصوص در چند سال گذشته همواره اخطار داده اند که هیچ نقطه ای از جهان از نتایج سوء تغییرات اقلیمی در امان نیست و این دفعه کارشناسان زیست محیطیِ کانادا، نسبت به وخامت خشکسالی ها در غرب این کشور اخطار داده اند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، به قول یکی از ماهیگیران محلی، رودخانه "اولدمن" واقع در جنوب غربی استان آلبرتا در غرب کانادا، سال جاری کمترین میزان جریان آب را داشته است که این پدیده نامطلوب هم سبب شده تا ماهیگیری در این رودخانه امکانپذیر نباشد.
به گفته کارشناسان، ناحیه ای معروف به دشت های کانادا که در غرب این کشور قرار دارد و استانهای آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا و بخش هایی از شمال شرقی بریتیش کلمبیا را در بر گرفته است از آب زیادی برای صنایع استفاده می نماید که این امر امکان دارد به این مناطق صدمه زیست محیطی وارد کند.
کارشناسان می گویند آنچه در این بخش از رودخانه اولدمن اتفاق می افتد جای تعجب ندارد و اثرات تغییرات اقلیمی می تواند در سالهای آینده هم منجر به کمبود آب در سرتاسر استان آلبرتا شود.
یکی دیگر از کارشناسان محیط زیستی در این کشور می گوید: ما هم اکنون در دوره فاجعه آب و هوایی قرار داریم. هیچ قسمتی از کره زمین و البته این کشور از تاثیرات تغییرات اقلیمی مصون نیست با این وجود به قول کارشناسان استانهای دشت های کانادا می توانند به علت مصرف زیاد آب در بخش های تجاری، صنعتی و بخشی هم در کشاورزی، صدمه جدی تری ببینند.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از سی بی سی، آلبرتا همینطور در تابستان سال قبل دمای بالای ۳۵ درجه سانتیگراد را برای چندین روز تجربه نمود که به نوبه خود، رکورد گرمای هوا در این استان به حساب می آید.
منبع:

1400/09/03
14:04:51
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آب , اقلیم , تجربه , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است