هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 138 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۵۲، انقلاب با شاخص ۱۵۷، جِی با شاخص ۱۷۲ و کاوه با شاخص ۱۵۴ در وضعیت رودکی با شاخص ۱۵۷، رهنان با شاخص ۱۷۱ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه خیابان باهنر با شاخص ۱۴۰، پروین با شاخص ۱۳۸، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۸، رودکی با شاخص ۱۰۱، رهنان با شاخص ۱۴۴، فرشادی با شاخص ۱۲۷، فیض با شاخص ۱۱۲ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۱ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد. مزارع افزود: امروز شاخص هوای شهر سگزی با شاخص ۱۲۲ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۸۳ و مبارکه با شاخص ۷۲ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/09/05
21:06:54
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است