هوای اصفهان و شاهین شهر آلوده است

هوای اصفهان و شاهین شهر آلوده است

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۲۷ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۴۶، استانداری با شاخص ۱۲۶، انقلاب با شاخص ۱۱۵، باهنر با شاخص ۱۱۵، پروین با شاخص ۱۱۴، جِی با شاخص ۱۲۹، رهنان با شاخص ۱۱۹، فیض با شاخص ۱۲۵، کاوه با شاخص ۱۴۳، فرشادی با شاخص ۱۲۴، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۱ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۵ ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) است.
وی با اشاره به اینکه شاخص هوا در ایستگاه بزرگراه خرازی با میانگین ۱۵۴ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد، اظهار داشت: ایستگاه های پایش هوای محدوده خیابان های رودکی، دانشگاه و باغ غدیر امروز در مدار نیست.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: برای دومین روز متوالی ایستگاه پایش هوای شهر صنعتی سگزی قطع است اما هوای شاهین شهر با شاخص ۱۵۲ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد و هوای مبارکه با شاخص ۵۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است و این شرایط تا اواسط امروز پنجشنبه ادامه دارد.
با توجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در این زمان بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
انتهای پیام


منبع:

1400/09/12
13:21:50
5.0 / 5
464
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است