آلودگی شدید هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور

آلودگی شدید هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: ایستگاه های سنجش شاخص کیفی هوای اصفهان و سه شهر مبارکه، سگزی و شاهین شهر وضعیت ناسالم هوا را نشان می دهند.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۹۸، استانداری با شاخص ۱۶۸، انقلاب و رهنان با شاخص ۱۶۱، باهنر و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۵، پروین با شاخص ۱۵۶، جِی با شاخص ۱۶۵، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۷۱، رودکی و کاوه با شاخص ۱۵۲، رهنان با شاخص ۱۶۰، فرشادی با شاخص ۱۶۳، فیض با شاخص ۱۵۱ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
او اضافه کرد: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۲۴، شاهین شهر با شاخص ۱۰۸ و مبارکه با شاخص ۱۰۲ ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما، غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است و این شرایط تا اختتام هفته جاری ادامه دارد.
هواشناسی استان اصفهان روز دوشنبه ۲۱ آذر ماه با صدور اطلاعیه ای نسبت به انباشت آلاینده های جوی و تشدید آلودگی هوا از امروز تا روز پنجشنبه هفته جاری هشدار داد.
با توجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در طول این مدت بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/09/24
17:03:02
5.0 / 5
299
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است