نماینده مردم اصفهان در مجلس:

آلودگی هوای اصفهان در سال 1401 بودجه ندارد

آلودگی هوای اصفهان در سال 1401 بودجه ندارد

به گزارش لوازم حیوان خانگی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت برای آلودگی هوای اصفهان در ردیف بودجه های ملی سال ۱۴۰۱ اعتباری پیشبینی نکرده است.مهدی طغیانی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: برای آلودگی هوای اصفهان در سال ۱۴۰۱ در ردیف بودجه های ملی، تملک دارایی های سرمایه و هزینه های جاری دولت، اعتباری پیشبینی نشده است.
او با اشاره به اینکه بودجه آلودگی هوا بیشتر صرف رصد و پایش واحدهای آلاینده می شود اما در هزینه های جاری سازمان محیط زیست نیست، اضافه کرد: اگر قانون هوای پاک اجرا شود با درآمدها از محل صنایع آلاینده میتوان ظرفیتی را در اختیار نظام مدیریت کشور و استان قرار داد که بتوانند برپایه آن آلودگی را کاهش دهند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود این که اعتباری در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای آلودگی هوای اصفهان پیشبینی نشده است اما تلاش می نماییم منابعی را برای کاهش آلودگی هوای اصفهان در بودجه ۱۴۰۱ مصوب نماییم.
آبرسانی به ۳ شهرستان جنوبی اصفهان از حوضه زاینده رود غیرقانونی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای درباره آبرسانی به شهرستان های شهرضا، دهاقان و سمیرم از حوضه زاینده رود هم عنوان کرد: سهمیه ای از حوضه زاینده رود در تابلو منابع و مصارف برای این سه شهرستان وجود ندارد چونکه برپایه اسناد بالادستی وزارت نیرو آب آشامیدنی شهرستان های شهرضا، دهاقان و سمیرم باید از جنوب استان از سرچشمه های دنا تأمین شود.
طغیانی ضمن اشاره به این که هر گونه بارگذاری جدید با هر عنوانی بر حوضه آبریز زاینده رود طبق مصوبات ۹ ماده ای شورایعالی آب ممنوع می باشد، تصریح کرد: پروژه آبرسانی گلاب ۲ برای تأمین شرب اصفهان و ۱۴ شهرستان است اما این پروژه تخصیص جدید نیست بلکه همان تخصیص قبلی (سامانه اول آبرسانی، باباشیخعلی) اما از یک مسیر جدید است و شرب مردم اصفهان و ۱۴ شهرستان مقرر است از مسیر جدید منتقل شود که امکان برداشت غیر مجاز آن وجود نداشته باشد و از طرفی آلوده نشود.
فاضلاب بیشتر از ۷۰ روستا در رودخانه تخلیه می شود
او افزود: در راه کنونی (سامانه اول آبرسانی به اصفهان) حدود ۷۰- ۸۰ روستا هستند که فاضلابشان را به رودخانه می ریزند ازاین رو به لحاظ پدافند غیرعامل نباید آب یک شهر ۲ میلیون نفری از یک مسیر تأمین شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرضا، دهاقان و سمیرم جزو سامانه اول آبرسانی نبودند، تصریح کرد: اضافه شدن این شهرستان ها به سامانه دوم آبرسانی (گلاب ۲) بارگذاری جدید بر حوضه زاینده رود به حساب می آید و طبق مصوبات قانونی ممنوع است؛ اگر با فعالیتهای محلیِ نماینده ای یا مسئولی در طرح گلاب ۲ بارگذاری جدید شود از نظر ما مردود است و پذیرفته نیست.
طغیانی با تاکید براینکه آب باکیفیت باید در اختیار مردم شهرضا، دهاقان و سمیرم قرار گیرد، اظهار داشت: بهترین و باکیفیت ترین آب از سرچشمه های دنا در سمیرم می تواند به این شهرها منتقل شود و از ابتدا برپایه اسناد بالادستی برنامه برای این سه شهرستان همین بوده است.
او افزود: تصمیم افزایش شهرهای سامانه گلاب ۲ از ۱۴ به ۱۵ شهرستان، بارگذاری جدید و عمق بخشیدن به بحران حوضه زاینده رود است و اعتراضاتی که چندی قبل شاهد بودیم نتیجه همین تصمیمات پراکنده و غلط است.


منبع:

1400/09/28
12:29:07
5.0 / 5
331
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است