یك روز پس از بارندگی؛

هوای اصفهان باردیگر ناسالم شد

هوای اصفهان باردیگر ناسالم شد

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر از ساعات اولیه بامداد امروز افزوده شد و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: شاخص هوای اصفهان روز گذشته تا بامداد امروز به سبب بارندگی ۷۷ و بر مدار سالم قرار گرفته بود اما به تدریج از ساعات اولیه روز دوشنبه شاخص ها در بیشتر ایستگاههای شهری اصفهان افزوده شد و اکنون در ساعت ۱۴ شاخص هوای این کلانشهر با میانگین ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
او افزود: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۱۴، باهنر با شاخص ۱۰۳، خرازی با شاخص ۱۲۰، رودکی با شاخص ۱۲۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۱۵۲ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
مزارع افزود: وضعیت کیفی هوا در خیابان انقلاب با شاخص ۶۶، پروین با شاخص ۱۰۰، جِی با شاخص ۶۸، رهنان و فیض با شاخص ۶۵، فرشادی با شاخص ۷۴، کاوه با شاخص ۶۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۷ در وضعیت قابل قبول را نشان میدهد و سه ایستگاه پایش هوا در خیابان های میرزا طاهر، باغ غدیر، دانشگاه از مدار خارج است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۶۳ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان، مبارکه با شاخص ۱۱۱ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
با توجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در طول این مدت بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/10/01
22:14:20
5.0 / 5
293
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است