مرگ یک قلاده شیردریایی در مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت

مرگ یک قلاده شیردریایی در مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت

به گزارش لوازم حیوان خانگی شیر دریایی دلفیناریوم برج میلاد که به دنبال تعطیلی این دلفیناریوم به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت ملارد منتقل شده بود، تلف شد. رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی تهران می گوید: علت مرگ این گونه هنوز مشخص نشده است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا بعد از تلف شدن یک قلاده ببر در سال ۹۸ به دلیل آنچه که مشکلات کلیوی عنوان شد همینطور مرگ دو راس گورخر و یک زرافه در مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت، حالا یک قلاده شیر دریایی -که به دنبال تعطیلی دلفیناریوم برج میلاد پارسال به این مرکز منتقل شده بود- جان خویش را در این مرکز از دست داده است.

محمد کرمی - رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی تهران - در گفت و گو با ایسنا ضمن تایید مرگ این شیر دریایی اظهارکرد: علت مرگ این گونه هنوز مشخص نشده است و ما منتظر گزارش های تکمیلی درباره علت این اتفاق هستیم.

وی ضمن اشاره به احتمالات مرگ این شیر دریایی اضافه می کند: امکان دارد این گونه به دلیل کهولت سن جان خویش را از دست داده باشد اما اگر مرگ این شیر دریایی به دلیل کم کاری و قصور عوامل مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت باشد، برخورد لازم با دست اندرکاران آن صورت خواهد گرفت.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، با عنایت به سابقه تلف شدن برخی گونه ها در مرکز نگهداری از حیات وحش صفادشت و شکایت اداره کل محیط زیست تهران از این مرکز، کرمی پیش از این گفته بود که پرونده ای که برای مسئول مرکز نگهداری صفادشت تشکیل شده است در مرحله تجدید نظر قرار دارد چون بر مبنای رای اولیه، مسئول مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت تبرئه شد اما این رای برای ما قابل قبول نبود ازاین رو بر مبنای ضوابط و قوانین موجود درخواست تجدیدنظر دادیم و درحال بررسی است.

منبع:

1400/10/15
20:54:45
5.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است