رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت اعلام كرد

هوای تهران ناسالم برای همه

هوای تهران ناسالم برای همه

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان وضعیت ناسالم هوا برای همه گروه ها در ۱۶ ایستگاه کیفیت هوا در تهران، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نمایندگی وزارت بهداشت درخواست تشکیل کمیته اضطرار در تهران کرده است.


دکتر عباس شاهسونی در گفتگو با ایسنا، گفت: ۱۶ ایستگاه در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای ۱۵۰ در وضعیت اضطرار هستند.
وی اضافه کرد: با عنایت به پایداری هوا تا روز دوشنبه و کیفیت هوا در ایستگاه های سنجش، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نمایندگی وزارت بهداشت درخواست تشکیل کمیته اضطرار در تهران کرده است.
شاهسونی افزود: گروههای حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند؛ همینطور ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که باید در محل کار حاضر شوند، کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.
وی اخطار داد: در این شرایط افزایش بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.
شاهسونی افزود: مقایسه شاخص کیفیت هوا در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ نشان دهنده کاهش تعداد روزهای با هوای قابل قبول، افزایش تعداد روزهای ناسالم برای گروههای حساس، ناسالم برای همه گروه ها است و در نتیجه کاهش کیفیت هوا نسبت به سال قبل است.1400/10/19
19:57:57
5.0 / 5
325
تگهای خبر: آب , اقلیم , پزشك , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است