تداوم آلودگی هوا در اراك؛

تعداد روزهای ناسالم هوای اراک به 139 روز رسید

تعداد روزهای ناسالم هوای اراک به 139 روز رسید

کیفیت هوای شهر اراک بر مبنای اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم برای تمامی گروههای سنی قرار گرفت.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در ساعت ۱۰ روز یکشنبه ۱۹ دیماه با شاخص لحظه ای ۱۱۲ نشان داده است که به مفهوم شرایط ناسالم برای گروههای سنی حساس است.
گفتنی است شاخص لحظه ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۰ بامداد امروز هم به ۱۷۳ رسیده که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای تمام گروه ها است.
طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی آلاینده مسئول در این شهر صنعتی، ذرات معلق ۲ و نیم میکرون و علت آلودگی پدیده وارونگی دما و افزایش آلاینده های جوی است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از آغاز سالجاری تابحال ۱۳۹ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در شرایطی است که پارسال ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، لزوم دارد مردم بخصوص گروههای حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی سبب صدمه تنفسی شوند.


منبع:

1400/10/19
22:16:40
5.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است