بارش باران در۱۶استان طی امروز

بارش باران در۱۶استان طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد شدید موقت در 16 استان و کاهش دما تا10درجه سانتیگراد در شمال و غرب کشور آگاهی داد.صادق ضیایان در گفت و با ایسنا اظهار نمود: امروز(۲۱دی ماه) در استانهای لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان، نیمه جنوبی استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، نیمه شمالی و شرق خوزستان و برخی نقاط استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، البرز، گیلان و تهران بارش باران، وزش باد شدید موقت و با احتمال رعد و برق در استانهای جنوبی کشور پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر بصورت برف خواهد بود و چهارشنبه (۲۲دی ماه) در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می شود و فقط در بخش هایی از غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: پنج شنبه(۲۳دی ماه) با ورود سامانه بارشی جدید، در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می شود.

وی با اشاره به محدوده بارش های روز جمعه (۲۴دی ماه) اظهار نمود: جمعه (۲۴دی ماه) در غالب مناطق نیمه غربی کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید موقت رخ می دهد که شدت بارش ها دراستان های کردستان، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی خواهد بود.

به گفته ضیاییان شنبه (۲۵دی ماه) در بیشتر مناطق کشور به جز پاره ای از مناطق شمال غرب و جنوب شرق بارش باران و برف پیش بینی می شود که شدت بارش ها در شمال شرق و جنوب کشور خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: امروز (۲۱دی ماه) افزایش غلظت آلاینده های جوی در تهران، البرز و اصفهان و چهارشنبه و پنج شنبه (۲۲ دی ماه) در اصفهان پیش بینی می شود.

وی با اشاره به کاهش دما و وزش باد در بعضی مناطق کشور اظهار داشت: جمعه و شنبه ( ۲۴و۲۵ دی ماه) در شمال غرب، غرب و استانهای ساحلی دریای خزر دما ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش پیدا می کند و همین طور جمعه (۲۴دی ماه) در جنوب شرق، جنوب غرب و بخش هایی از مرکز کشور و شنبه(۲۵دی ماه) در نیمه شرقی و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد نسبتا شدید تا شدید رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۲دی ماه) قسمتی ابری و درصبح مه رقیق و در اواسط روز وزش باد با حداقل دمای۶ و حداکثر دمای۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه (۲۳دی ماه) نیمه ابری و گاهی وزش باد، از پس از ظهر ابری و از اوایل شب بارش باران با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهار نمود: طی امروز و فردا (۲۱و۲۲دی ماه) بندرعباس و اهواز با دمای ۲۳ و۲۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای ۶ و۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1400/10/21
23:13:19
5.0 / 5
326
تگهای خبر: آلاینده , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است